nemoci-vypadávání vlasů,psoriáza,atopický ekzém..

25. ledna 2008 v 16:58 | Cecilka |  nemoci vlasů

NEMOCI VLASŮ A KŮŽE

LUPY VE VLASECH

V zásadě se jedná o mrtvé buňky kůže, které se odlučují v nadměrném množství. Lupy mohou mít mnoho podob i příčin vzniku. Vyskytují se jak na mastné, tak i na suché pokožce hlavy. Léčba je náročná a je nutné upravit životosprávu, doplnit potřebné vitamíny, minerály a zvolit vhodnou vlasovou kosmetiku.
Nejčastějším projevem lupů je svědění vlasové pokožky. Je proto nutné pokusit se vyhnout "drbání", které problém ještě zhorší. Lupy ve vlasech se často objevují díky nadměrnému vysušování pokožky hlavy. To může být například melírem nebo barvením hlavy. Lupy se ovšem mohou objevit i při užívání některých léků a při používání nevhodných šamponů. Svůj podíl na tom má i vysušující zimní počasí. Na svědomí to má střídání teplot a přechod z chladných do teplých místností. Častou chybou, které se také dopouštíme, je přílišné kartáčování s cílem "dostat lupy z vlasů pryč". Tím však pokožku ještě více podráždíme. A ve finále pozor na diety a stre
Příčiny vzniku:
 • nevhodná a příliš dráždivá vlasová kosmetika
 • nedostatečné opláchnutí šampónu či kondicionéru z vlasů
 • stres, úzkost a psychické vypětí
 • studené počasí a suché vnitřní vytápění
 • špatná výživa, chybějící množství vitamínů a minerálů v organismu
 • pomnožení kvasinek a plísní v organismu včetně pokožy hlavy
 • kožní onemocnění - např. (seborrhoická dermatitida, lupénka)
Řešení
Tvorba lupů je proces, který nemůžeme zcela eliminovat. Mírné šupinatění kůže, které není způsobeno žádnou kožní nemocí, lze ohlídat správným mytím a používáním kvalitních přípravků. Při dlouhodobém problému můžeme použít šampony s přídavkem látek s účinkem pro snížení tvorby lupů (selen, zinek). Tyto látky snižují intenzitu dělení buněk v povrchové vrstvě pokožky skalpu a za několik týdnů se projeví jejich účinek.
Pokožku před vysušením ochráníme pitím dostatečného množství tekutin. Pozornost bychom měli věnovat také dietě a přísunu beta karotenu, B vitaminů, fluoru a selenu. Do jídelníčku je potřeba zařadit čerstvé ovoce a zeleninu a také zdroje bohaté na proteiny - ryby, vejce, semínka atd. Pokud jsou šupinky na hlavě provázeny začervenáním a mastnou šupinkovatou pokožkou na obličeji, v obočí a na řasách, může se jednat o jiný problém než jsou lupy. V každém případě je lépe kontaktovat lékaře.
ATOPICKÝ EKZÉM
Aktivita mazových žláz u takto postižených lidí je nízká jejich pleš i vlasy se jeví jako suché, povrch pokožky je pokrytý jemnými šupinkami, má sklon k tvorbě trhlinek a nerovnoměrnému prokrvování. Na suché pokožce se často vyskytují drobné záněty provázené zarudnutím, reaguje přecitlivěle na sluneční záření a častý kontakt s mýdlem. Při mytí zanícené pokožky mýdlem dochází ke snižování hodnoty pH a jejímu dalšímu vysušování.
Následné potíže jsou zprvu jen estetického rázu. Obraz na kůži se podobá popraskané keramické váze, vzhledově pŔipomíná krokodýlí kůži. Její chronické dráždění může vést k tvorbě ekzémů. Ekzém z vysychání se vyznačuje zarudlými ložisky až o velikosti mince na velmi suché a šupinaté pokožce. Škrábání postiženého místa může vést k zanesení nebezpečné bakteriální superinfekce.
Lidé se suchostí kůže jen zřídkakdy trpí onemocněními typu akné. Předčasně se u nich vyvíjejí vrásky, vrstvy kůže se ztenčují. Proto suchá kůže vyžaduje již od časného mládí trvalou péči.
Atopický ekzém bývá označován jako endogenní ekzém nebo atopická dermatitida. Pro toto postižení je typické svěděni a velmi suchá pokožka se sklonem k zánětům. Potíže mohou vyústit až do stadia, ve kterém je nezbytná lékařská péče spojená s důslednou a šetrnou péčí o pokožku. Při onemocnění je porušena bariérová funkce kůže. Mimo jiné se může vyskytovat nedostatek kyseliny linolové, bez níž tělo nemůže tvořit ceremid1. Ten má rozhodující význam pro vytváření a udržování kožní bariéry a tím regulaci ztráty vody přes vrchní vrstvu kůže, tzv. epidermis. Jakmile tento regulační faktor chybí, dochází k přesušeni kůže, nedostatečné schopnosti vázat vodu a snížené tvorbě potu a mazu.
Rady pro péči
 • Snažte se nepoužívat látky, které vysušují pokožku, např. roztoky s obsahem alkoholu.
 • Koupejte se a sprchujte nejvýše jednou denně a používejte nealkalické čistící výrobky, které kůži šetrně čistí a nadměrně ji neodmašťují.
 • Po koupeli dodejte kůži dostatečné množství tuku a hydratace.
 • Nepobývejte v přehřátých a suchých místnostech. Ideální je maximální pokojová teplota 20 °C a minimální vlhkost vzduchu 55 %.
 • K výraznému zlepšení stavu kůže může přispět také změna klimatu. Především ve výškách nad 1 500 metů nebo v přímořském podnebí je možno pozorovat zlepšení.
 • Pozitivní vliv má také slunění, po poradě s lékaŔem můžete vyzkoušet ozařování ultrafialovým zářením UVA 1 nebo kombinací záření UVA a UVB.
 • Důležitá je i výživa, která by měla být vyvážená a plnohodnotná, s vysokým podílem čerstvé stravy. Speciální diety se nedoporučují, pokud nejsou jednoznačně prokázány alergie na potraviny.
 • U kojenců, kteří mají vysoké dědičné zatížení, doporučují lékaři podle možností kojení po dobu 36 měsíců. Není-li to možné, měla by se používat hypoalergenní kojenecká výživa.
 • Dbejte na pitný režim. Dostatečné podávání tekutin zlepšuje stav kůže. Vlivem narušené bariérové funkce kůží se vydává více tekutin, než je obvyklé, proto je obecně vyšší potřeba podávání vody. Alkoholické nápoje mohou onemocnění zhoršovat.
 • Tabákový kouř a nikotin mohou vyvolávat svěděni, a proto se jim vyhýbejte. Pohyb na vzduchu a pravidelný životní rytmus přispívají ke zmírnění vnitřního napětí.
 • Oblečení noste propustné a příjemně měkké. Materiálům živočišného původu, jako je vlna, velbloudí srst, pravá kožešina, se raději vyhýbejte, stejně jako drsným, škrábavým látkám ze syntetických materiálů. Naopak se doporučuje přírodní bavlna, nebo hedvábí.
Mezi onemocnění ze skupiny tzv. atopie patří atopický ekzém, astma bronchiale, senná rýma, alergické záněty spojivek, ale v poslední době jsou k nim řazeny i migrény a některá onemocnění zažívacího traktu.
Kožní projevy atopického ekzému jsou především suchá přesušená kůže a úporné svěděni. Onemocnění probíhá dlouhodobě a převážně začíná v dětském věku (i když v současné době nejsou ani výjimkou počátky v dospělém věku). Začátek bývá v prvních měsících života, většinou jako drobné papulky (pupínky, krupička) na obličeji. Později se onemocnění rozšiřuje dále. Onemocnění může postihovat tzv. typické lokality (ohbí končetinloketní a kolenní jamky), bříška prstů (pulpitis sicca jemné olupování někdy i spojené s drobnými deformacemi nehtových plotének), typické jsou též obličej a krk. V těžších případech při zhoršení onemocnění se atopický ekzém nachází kdekoliv na těle.
Ložiska později přecházejí do zarudlých plošek s výrazně zhrubělým povrchem a šupením.
Provokační faktory
Příčinou jsou zřejmě geneticky disponované poruchy imunitního systému (především T lymfocytů) a o alergické etiologii (teorie přecitlivělosti) svědčí výskyt specifických protilátek (IgE). Na zvýšeném výskytu se podílejí zřejmě i civilizační faktory (znečištění, zvýšená zátěž kůže zevním prostředím). Rozvoj onemocnění mají na svědomí i tzv. provokační faktory klimatické podmínky, roční období (zhoršování na jaře a na podzim), infekce, styk s alergeny, nevhodná strava (čokoláda, tropické aromatické ovoce) a vlivy emocionální např. stres.
Projevy se zpravidla s přibývajícími roky zlepšují a asi u tří čtvrtin postižených se do puberty zhojí, nebo se zbývající projevy výrazně zmírní. V časné dospělosti a dospělém věku zachovává onemocnění lokalizaci jako v dětství. Většinou je kůže zhrubělá (lichenifikovaná), častým projevem jsou jakoby červené uzlíky (pruriginózní forma). Úporné svěděni a sklon k recidivám zůstává. Často se mohou připojit i psychické problémy.
Každodenní léčba

Léčení je dlouhodobé a vyžaduje pravidelnost a trpělivost. Je nutné pacientovi a jeho rodině vysvětlit podstatu onemocnění, její dědičný charakter a dlouhodobý či trvalý charakter onemocnění. Je nutné pomoci pacientovi s onemocněním žít a prostřednictvími moderních léčiv udržet atopický ekzém ve stabilizovaném stavu.
Základem léčby jsou promazávací (indiferatní) masti, krémy a tělová mléka. Používají se denně a pomáhají nemocné kůži udržet ochranný povrchový plášť, vnitřní stabilitu a srovnávají narušené hodnoty tuků v oblasti pokožky. Další důležitou součástí je neodmašťující čištění (olejové koupele). Hygiena též užívá speciální čistící přípravky bez dráždivých látek typu klasického mýdla.
Léčba zhoršení ekzému spočívá v časné a krátkodobé aplikace kortikosteroidních preparátů a po zlepšení nesteroidními preparáty (např. s obsahem močoviny nebo dehtu). Celkově je prospěšné aplikovat léky proti svěděni a alergii antihistaminika. Pro udržení stabilního stavu je doporučena i světloléčba a klimatoterapie pobyt u moře nebo v horách.
SEBORRHOICKÁ DERMATITIDA

PSORIÁZA

Trpí jí asi 3 % populace a příčinou vzniku je dědičnost. Projevuje se většinou jako stříbrné šupinky na těle či ve skalpu. Lékař většinou doporučí léčbu kortikoidy, psoraleny a UV zářením. K výraznému zlepšení vedou pobyty u moře. Projevy psoriázy se zhoršují při psychickém stresu. Vhodnou léčbu doporučí lékař.

Vypadávání vlasů

Údaje o tom, kolik vlasů může zdravému člověku denně vypadnout, se různí. Někdy si přečteme, že 50 až 80 je normál, jinde zas, že žádné nebezpečí nehrozí ještě ani při 100 až 150 vlasech. Po umytí vlasů to údajně může být až 300 vlasů.
Tento kožní zánět se jeví jako plošky suché nebo mastné šupinkovaté kůže a zarudnutí ve vlasech, na obličeji, v podpaží atd. Seborrhoea není kvasinková infekce, ale plísně toto onemocnění často komplikují. K odstranění příznaků se používají přípravky s protizánětlivým účinkem jako jsou deriváty kortikoidů či fungicidních prostředků pro léčbu plísňové infekce. Hydratační krémy většinou jen odstraní hrubé šupiny, ale zhorší začervenání. V lékárnách jsou dále k zakoupení šampony s přídavkem dehtu, kyseliny salicylové, zinku, sulfidu selenu či ketokonazolu (antifungální látka). Jejich používaní je však časově omezeno, zpravidla jednou či dvakrát týdně. K nasazení vhodné léčby je však nutné navštívit dermatologa. Většinou je léčba jen dočasně úspěšná a projevy dermatitidy se po čase vrací. Značnou roli zde hraje faktor dědičnosti.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Janička Janička | E-mail | 26. července 2008 v 16:40 | Reagovat

Dobrý den,potřebovala bych poradit s nadměrným vypadáváním vlasů.Je mi 17 let a už asi tak rok mi ve větší míře padají vlasy a navíc mám i lupy.Byla jsem sice u kožní,ale ta mi nedokázala poradit.Napsala mi Alpicort F,ale ten mi ani po dvou baleních nepomohl.Z rozborů krve vyšlo že jsem vpořádku,proto nevím čím to ještě může být.Už mě to dost trápí,protože přestávám věřit,že to má vůbec nějaké řešení.Proto Vás žádám o radu.Předem velmi děkuji

2 Alena Tmejova Alena Tmejova | E-mail | 2. října 2008 v 13:33 | Reagovat

Dobrý den také bych potřebovala poradit s nadměrným vypadáváním vlsu!Mám chron.alopetii v rámci systemového onem.pojiva,raynauduv syndrom onemocnění štítné žlázy...Užívám několik léku např.MEDROL wARFARIN PLAQUENIL LETROX a jiné  I mně celá záležitost velmi trápí hlavně psychicky jsem ne tom špatně beru léky i na psychiku ale ...!!!Došlo to tak daleko že budu nucena si zakoupit paruku jiné řešení nevidím!Prosím o radu zda nějaká vůbec je děkuji předem!

3 cecilka cecilka | 10. října 2008 v 10:03 | Reagovat

ahoj Aleno Tmejova,

bohuzel nejsme lekar a v tomto priúade ti nemohu poradit,kazdopedne se co nejrychleji obrat na dokotra a vyres to s nim!zacni u kozniho..

kazdopadne stresem to asi bude,pokud tam neni nejaky vaznejsi pripad..tak hodne stesti!

4 cecilka cecilka | 10. října 2008 v 10:04 | Reagovat

ahoj Aleno Tmejova,

bohuzel nejsme lekar a v tomto priúade ti nemohu poradit,kazdopedne se co nejrychleji obrat na dokotra a vyres to s nim!zacni u kozniho..

kazdopadne stresem to asi bude,pokud tam neni nejaky vaznejsi pripad..tak hodne stesti!

5 cecilka cecilka | 10. října 2008 v 10:11 | Reagovat

Janičko,

možná je to tvým vývojem,jsi pčeci jen mladá ba tělo se mění..Navíc vlasy můžou procházet kompletní změnou a ta probíhá cca  každých 7let,tudiž v tomto období vlasy nejvíc vypadavají a mění se..

Pokud to máš opravdu dlouho a nic nepomahá,zajdi si znovu ke kožní a prostě ji vysvětli,že to co ti napsala ti nepomohlo a a't ti napíše jinou kosmetiku,a nebo prostě změ'n kožní,udělej si krevní odbory,a jez vitamíny..

6 Alena Tmejova Alena Tmejova | 16. října 2008 v 15:15 | Reagovat

Děkuji za radu ke kožní docházím 2roky!Právě ona mi předepsala PLAQENIL BYLA JSEM I NA RŮZNÝCH VYŠETŘENÍCH ALE NIC!Nyní jsem objednána do vlasového centra Kral.Vinohrady.Zřejmně je vše odvijející z mé nemoci systémové onemoc,pojivové tkáně a štítné žlázy.No každopádně díky že se někdo ozval na múj dotaz i když jste mi nepomohli!Dám vědět jak jsem dopadla nashle!...

7 Pro Alena Tmejova Pro Alena Tmejova | E-mail | 29. října 2008 v 15:41 | Reagovat

Ahoj, též mám diagnostikovaný R. syndrom a k tomu pár dalších životakazičů a mám stejný problém s vlasy jako ty... Zítra si jdu pro léky (nevím jak se jmenujou) ale už před 5 lety jsem je měla a pomohly mi, tak se mi ozvi na meil a já zpětně napíšu jaká kombinace léků to je... do týdne jsem měla klid. Meil je Jetko@seznam.cz

8 alena alena | 26. listopadu 2008 v 15:22 | Reagovat

odpovídala jsem na meilJETKO@seznam.cz a nikdo se mi dosud neozval!

9 Ilona Ilona | E-mail | 10. února 2009 v 14:27 | Reagovat

je pravda, že když má žena menses, nechytne jí u kadeřníka barva na vlasy nebo i melír?

10 klara klara | E-mail | 31. července 2009 v 16:15 | Reagovat

Dobry den,prosim vas i radu.. jsem skoro rok a pul po porodu a uz tak pul roku mi nadmerne padaji vlasy,ke vsemu tak nadmerne,ze mam na hlave hola mistecka a zbytek hlavy je silne proridly,bohuzel toto se mi odrazi na psychice,neustale se mucim tim ze se prohlizim a resim to.. myslim ze ma strava je vyvazena,seminka,ovoce ,zelenina apod a presto mi ve vypadanych mistech vlasy nerostou zpet,uz si vlasy jen holim strojkem a nosim cepici,jenze takhle nechci chodit vecne... nutno dodat ze stale  kojim.. dekuji za predem za kazdickou radu..

11 Filip Filip | E-mail | Web | 23. srpna 2011 v 10:40 | Reagovat

Velice hezky napsáno. Rád bych si s Vámi vyměnil odkaz. Napiště mi prosím.

S pozdravem,

Filip

12 Padání vlasů Padání vlasů | E-mail | Web | 30. března 2012 v 17:00 | Reagovat

Určitě se nesmí zapomenout na konzumaci vhodných vitamínů, které mohou společně s vhodnými vlasovými přípravky, šampóny a dalšími účinnými látkami k léčbě hodně přispět. Mezi takové vitamíny patří například vitamín H, někdy také známý jako biosil. Pomáhá i v případě regenerace kůže, nehtů a dalších podobných tkání.

13 Sarka Sarka | E-mail | 2. listopadu 2013 v 20:11 | Reagovat

V poslední době mě hodně svědí pokožka hlavy a mám na nich suchou odlupující kůži. Dalo by se říct lupy, ale tohle je mnohem horší, odlupuje se hodně. Nevím co s tím. Nemáte tip na nějaký opravdu účinný šampon, popřípadě nějakou radu - zábal atd.? Díky

14 Kevin Kevin | Web | 7. května 2014 v 7:36 | Reagovat

Zkoušeli jste někdo konopnou kosmetiku? Našel jsem produkty na lupy i ekzém - konopný šampon či konopný krém, ale hledám někoho, kdo s tím má už zkušenosti. Ikdyž i v lékárně to nabízí a doporučují...

15 Amegekusou Amegekusou | E-mail | 29. ledna 2017 v 3:43 | Reagovat

qyr ttc clomid success stories <a href=http://tershoodenpe54.tumblr.com>can you buy clomid over the internet</a> clomid rimanere incinta subito

16 Akesabia Akesabia | E-mail | 1. února 2017 v 9:22 | Reagovat

clomid for pcos success rates <a href=http://tershoodenpe54.tumblr.com>buy clomid online for men</a> clomid 50 mg reviews seazyz

17 Azahimerac Azahimerac | E-mail | 8. února 2017 v 4:43 | Reagovat

phy i ovulate regularly should i take clomid <a href=http://tershoodenpe54.tumblr.com></a> success rate of clomid side effects

18 Anakuribez Anakuribez | E-mail | 10. února 2017 v 6:52 | Reagovat

dcg will taking progesterone and clomid help increase <a href=http://tershoodenpe54.tumblr.com></a> how many months does it take for clomid to work

19 Apotogudzuf Apotogudzuf | E-mail | 11. února 2017 v 23:55 | Reagovat

bki maximum dosage for clomid <a href=http://tershoodenpe54.tumblr.com></a> success stories of iui with clomid and trigger shot

20 Azadzunoham Azadzunoham | E-mail | 14. února 2017 v 0:01 | Reagovat

hgu can clomid make you constipated <a href=http://tershoodenpe54.tumblr.com></a> clomid and no pms

21 Ageketebud Ageketebud | E-mail | 16. února 2017 v 3:07 | Reagovat

dsp clomid make my period late <a href=http://tershoodenpe54.tumblr.com></a> clomid day one side effects

22 Anrenekib Anrenekib | E-mail | 17. února 2017 v 22:42 | Reagovat

tdd fotos nolva vs clomid for pct dosage <a href=http://tershoodenpe54.tumblr.com></a> clomid use after cycle

23 Adzusagubuf Adzusagubuf | E-mail | 20. února 2017 v 6:04 | Reagovat

lvy can clomid make ovulation painful <a href=http://tershoodenpe54.tumblr.com></a> ovulation pains with clomid

24 Akabumetag Akabumetag | E-mail | 27. února 2017 v 22:30 | Reagovat

pne what happens after clomid doesn work <a href=http://tershoodenpe54.tumblr.com></a> tips to get pregnant while on clomid

25 Ayobodabel Ayobodabel | E-mail | 4. března 2017 v 3:33 | Reagovat

yeo taking clomid and early period stopped after <a href=http://tershoodenpe54.tumblr.com></a> ivf straight after clomid

26 Anewokuzou Anewokuzou | E-mail | 5. března 2017 v 19:00 | Reagovat

oms 4 days late after clomid <a href=http://tershoodenpe54.tumblr.com></a> best time of day take clomid

27 Robertslurb Robertslurb | E-mail | Web | 28. listopadu 2017 v 16:40 | Reagovat

Doctor Who is now considered a British Institute and has come a long way since it first aired on November 23rd 1963. The very first show saw the Doctor travel 100,00 years into the past to help some dim cavemen discover light. After 26 seasons and seven Doctors later the series came off our screens in 1989 much to the disappointment of the huge devoted fanbase. In 1996 an attempt was made to revive Doctor Who but it wasnt until June 2005 when it came back with a vengeance with Christopher Eccleston as the ninth Doctor that put the series back on the map as it were. It then went on for 5 years with David Tenant portraying the Doctor until 2010 when Matt Smith took over the role. Today it is still a great family show and has attracted many new fans.
<a href=https://www.cialissansordonnancefr24.com/tadalafil-naturel/>https://www.cialissansordonnancefr24.com/tadalafil-naturel/</a>

28 PhilipBlifs PhilipBlifs | E-mail | Web | 28. listopadu 2017 v 16:44 | Reagovat

ome people, especially those running on busy daily schedules tend to use the pills to help maintain weight since they can not afford to follow all the diet programs. This is not advised. It is recommended that one seek advice from a professional in this field before using the pills. This can save one from many dangers associated with the misuse.

The diet pills should always be taken whole. Some people tend to divide the pills to serve a longer period of time. This is not advised and can lead to ineffectiveness. If it is required that one takes a complete tablet, it means that a certain amount of the ingredients are required to achieve the desired goal. It is also recommended that one does not crush the pill and dissolve it in beverages. Chemicals found in beverages have the potential of neutralizing the desired nutrients in the pill thereby leading to ineffectiveness. The best way to take the tablets is swallowing them whole with a glass of water.

<a href=https://www.cialissansordonnancefr24.com/vente-de-cialis-par-internet/>https://www.cialissansordonnancefr24.com/vente-de-cialis-par-internet/</a>

29 TimothyHof TimothyHof | E-mail | Web | 12. ledna 2018 v 18:24 | Reagovat

Earn on the Internet from $ 5000 per day, do not strain, the details are here: http://pagebin.com/RTxXLSjk

007 casino royale online audio latino, casino roulette online, ways to make money online fast uk, win money by playing quiz, how to make money fast illegally in south africa, how to transfer the balance of a credit card, can you make money on the stock market from home, how to make money from home for housewife
, how do you make your music play on snapchat, credit card balance transfers no fee, how to make quick cash, good credit card to transfer balance, unlimited online paypal money generator, how to make fake paypal transactions, how to make money playing original music, how to make money blogging on tumblr, how much do real estate agents make yahoo, make money fast south africa, quick ways to earn money for 13 year olds
, making money on your website with google adsense, make money google adwords, best ways to make money fast online, how to make money fast as akid, casino cruise no deposit bonus codes 2015, paypal withdraw money internal server error, best ways to make money uk 2015, make money doing surveys legit

30 vozbujdenie vozbujdenie | E-mail | Web | 20. května 2018 v 3:25 | Reagovat

Toto dilema vydláždil cestu k rostoucí popularita přípravků na podporu erekce. Nyní, mužské populace má snadný přístup k různým metodám pro zvýšení penis, jako jsou čerpadla, nástavce a plastické operace. A pokud byste chtěli, méně stresující způsob, mužské vylepšení pilulky, gely a krémy jsou také v dosahu. Maxi Size je vítaným přírůstkem do této stále rostoucí seznam produktů. http://vozbujdenie.com/titan-gel-na-slovensku-skutocne-recenzie-a-vysledky-ako-ho-pouzivat-a-ako-si-ho-objednat.html  Velmi často se lidé ptají Maxisize v lékárnách, ale značkový produkt je mnohem jednodušší objednat na internetu. Například, můžete nyní využít naší organizace a pak co nejrychleji dostat tento produkt anonymně vydal na vaše dveře. Máte-li problémy v sexu, vaše přítelkyně nedostane orgasmus, nebo můžete skončit příliš brzy pohlavní styk, měli byste si být jisti, že na objednat Maxi Size a zkuste to právě teď. Zde jsou hlavní přednosti tohoto produktu: • Tento krém je velmi efektivní a je to opravdu prokázalo svou výhodu v praxi; • Vliv zvýšení penis bude patrný během 2-4 týdnů po spuštění aplikace; • To je 100% přírodní a bezpečné, působí pouze na penis a nemá vliv na další vnitřní orgány; • Je snadné používat bez jakýchkoli potíží nebo dodatečné podmínky; • U Maxisize cena velmi výnosné, takže je přístupný všem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama