Leden 2008

charakter a typ vlasů

25. ledna 2008 v 17:02 | Cecilka |  zajímavosti o vlasech
CHARAKTER A TYP VLASŮ
Tvar vlasů
O charakteru vlasů rozhoduje velikost a tvar vlasového folikulu. Zda je vlas kudrnatý, vlnitý, nebo rovný, závisí na dvou věcech: na jeho tvaru, když vyrůstá z folikulu, a na rozložení buněk produkujících keratin u kořínků.
Rovné vlasy - průřez vlasu má kulatý tvar. Rovné vlasy mají kořínky, které tvoří stejné množství keratinových buněk po celém folikulu.
Kudrnaté vlasy - průřez vlasu má ledvinovitý tvar. U kudrnatých vlasů je však produkce keratinových buněk nerovnoměrná, takže v každém okamžiku je na jedné straně oválného folikulu více buněk než na straně druhé. Produkce nadměrného množství buněk navíc kolísá mezi oběma stranami. To způsobuje, že vyvíjející se vlas roste nejdříve jedním směrem a pak druhým. Výsledkem je vlas kudrnatý.
Vlnité vlasy - průřez vlasu má oválný tvar. jedná se o kombinaci předešlých dvou typů.
Barva a tvrdost vlasů
Charakter také ovlivňuje přirozená barva vlasů. Přírodní blondýni mají jemnější vlasy než bruneti, zatímco zrzaví lidé mají vlasy nejhustší. Celkové můžeme vlasy rozdělit do třech kategorií:
Jemné vlasy mohou být slabé i silné, ale díky svému charakteru mají všechny jemné vlasy stejnou vlastnost - postrádají objem.
Středně jemné vlasy nejsou ani příliš husté, ani příliš řídké a jsou silné a elastické.
Husté a hrubé vlasy jsou bohaté a těžké a mají tendenci růst všemi směry. Často postrádají pružnost a bývají zkrepatělé.
Na jedné hlavě mohou růst vlasy několika různých typů. Nejjemnější vlasy najdeme například na spáncích, nad čelem a na týlu, zatímco charakter vlasů na zbytku hlavy může být středně jemný, nebo dokonce i pevný.
Typy vlasů
Typ vlasu, jenž máme, ovlivňuje množství kožního tuku, který pokožka těla, tedy i hlavy produkuje. Na druh vlasu má však také velký vliv způsob jejich ošetření. Dále typ vlasu ovlivňuje, jak často používáme trvalou ondulaci, barvení či vysoušíme-li vlasy horkým vzduchem. Přirozené typy vlasů a typy vzniklé aplikací různých druhů ošetřování jsou popsány níže spolu s radami jak o vlasy pečovat.
Suché vlasy
Vypadají matně, na omak jsou drsné, snadno se cuchají. Bez ošetření se těžko česají a kartáčují, obzvlášť jsou-li vlhké. Často jsou u kořínků docela silné, ale u konečků bývají slabší a obvykle se třepí.
Příčiny: Používání nadměrného množství šamponu, příliš častá ondulace horkým vzduchem, nesprávné použití barvy nebo trvalé ondulace, poškození způsobené sluncem nebo drsnými povětrnostními podmínkami. Každý z těchto faktorů odčerpává z vlasů vlhkost, takže vlas ztrácí svou elasticitu, pružnost a vláčnost. Vysušení může být také následkem nedostatku kožního tuku na povrchu vlasu, který je způsoben snížením nebo absencí produkce mazových žláz.
Řešení: Používejte výživný šampon a intenzívní kondicionér. Kdykoli je to možné, nechte si vlasy přirozeně uschnout na vzduchu.
Normální vlasy
Nejsou ani mastné, ani suché, nejsou narušené ztrvalenírn ani barvením, drží účes a při pravidelném ošetření vypadají dobře. Pro normální vlasy se ideálně hodí denní používání šamponů s kondicionérem "dva v jednom". Tyto šampony jsou vyvinuty tak, aby při jediné aplikaci umožňovaly dva postupy. Když tento přípravek vetřeme do vlhkých vlasů, odstraní šampon nečistotu, mastnotu a tužící prostředky. V tomto stádiu zůstává kondicionér v pěně. Když vlasy spláchneme vodou, mastnota a nečistota se smyjí. Zároveň se ze šamponu uvolní mikroskopické kapičky kondicionéru, a vlasy tak získají lesk a snadno se rozčesávají.
Mastné vlasy
Vypadají zplihle a mastně a potřebují často mýt.
Příčiny: Nadprodukce kožního tuku může být následek hormonálních poruch, stresu, horkého a vlhkého vzduchu, častého kartáčování nebo častého pročesávání vlasů rukama, pocení nebo stravy bohaté na nasycené tuky. Vlasy začnou být mastné, lepivé a během několika dnů, nebo dokonce hodin se nedají nijak upravit.
Řešení: Používejte jemný, nedráždivý šampon, který přidá vlasům také na objemu. Slabá trvalá zdvihne vlasy u kořínků a omezí rozšíření kožního tuku. Zamyslete se nad svou stravou; omezte mléčné tuky a tučné potraviny. Snažte se jíst hodně čerstvých potravin a denně vypít šest až osm sklenic vody.
Smíšené vlasy
Jsou mastné u kořínků, ale na konečcích jsou suché a často se třepí.
Příčiny: Chemické ošetření, časté používání nevhodného šamponu na bázi saponátu, nadměrné vystavování slunečnímu světlu a příliš časté ondulace horkým vzduchem. Toto opakované neodborné zacházení často vyprovokuje reakci v sekreci kožního tuku u kořínků vlasů a částečné změny na vlasových šupinkách, které již nemohou plnit svou ochrannou roli. Konečky vlasů proto začnou být suché.
Řešení: Používejte výrobky, které působí na vlasy velmi šetrně. Nadměrné používání výrobků pro mastné vlasy a výrobků pro suché vlasy může vést k problémům. Ideální je používat výrobek speciálně určený pro smíšené vlasy. Pokud to není možné, snažte se používat šampon pro mastné vlasy a nakonec nanášejte kondicionér jen od středu ke konečkům vlasů.
Barvené nebo trvalené vlasy
Jsou velmi často poréznější než vlasy nenarušené a zdravé, takže potřebují jemné šampony a dobré kondicionéry. Výrobky určené pro barvené vlasy zabraňují vyblednutí tím, že vlasy ochraňují před ničivými slunečními paprsky. Speciální výrobky pro ztrvalené vlasy pomáhají vlasům udržovat pružnost, a tím prodlužují účinky trvalé
TYP VLASŮVZHLEDPŘÍČINAPÉČE
Normální vlasyNormální vlasy jsou obvykle zdravé, lesklé a snadno zvladatelné. Na omak jsou jemné a hladké.Mazové žlázky vlasy dobře promaštují. Tomu napomáhá zdravá výživa a dostatek pohybu.Používejte jemný šampon a lehký kondicionér. Projeví li se na vlasech známky poškození, ošetřete je olejovou kúrou.
Mastné vlasyMastné vlasy vypadají splihle i brzy po umytí.Mazové žlázky produkují příliš tuku. Vlasy se mohou umastit, projíždíte-li je prsty, příliš je kartáčujete a máte-li nevyrovnanou stravu.Používejte šampon na mastné vlasy, s vysokým obsahem saponátu, aby zbavil pokožku hlavy mastnoty. Lehký kondicionér nanášejte pouze na konečky. Pijte dostatek vody.
Suché vlasySuché vlasy vypadají matně. Jsou na omak drsné a špatně se kartáčují. Zpravidla jsou křehké a snadno se zamotávají a lámou.Mazové žlázky nevytvářejí dostatek tuku. Suché vlasy může způsobit odbarvování, trvalá, tepelné úpravy či sluneční záření.Používejte šampon na suché vlasy se zvlhčovačem. Po každém mytí je ošetřujte. Suché vlasy nechte po každém mytí uschnout přirozeně. Jednou týdně si dávejte olejovou kúru.
Kombinované vlasyJsou-li vlasy u kořínků mastné a na koncích suché, říká se jim vlasy kombinované.Kombinované vlasy může způsobit barvení a odbarvování nebo používání elektrických pristrojů, jež špičky vlasů vysušují. Rovněž příliš dlouhé vlasy bývají často kombinované.Používejte jemný šampon a soustřeďte se na špičky vlasů. Existují speciální přípravky na kombinované vlasy.
Chemicky ošetřované vlasy
Vlasy ošetřované chemikáliemi se stanou suchými, křehkými a hůře zvladatelnými než vlasy, které jimi ošetřovány nebyly.Chemikálie používané k barvení a trvalé mohou poškodit kutikulu. Používáte-1i další chemikálie, narušené vlasy je více vstřebávají a působí další poškození.Speciální šampony a kondicionéry zabraňují vybledávání barvy a přípravky pro vlasy s trvalou napomáhají uchovávat chemickou rovnováhu vlasu

nemoci-vypadávání vlasů,psoriáza,atopický ekzém..

25. ledna 2008 v 16:58 | Cecilka |  nemoci vlasů

NEMOCI VLASŮ A KŮŽE

LUPY VE VLASECH

V zásadě se jedná o mrtvé buňky kůže, které se odlučují v nadměrném množství. Lupy mohou mít mnoho podob i příčin vzniku. Vyskytují se jak na mastné, tak i na suché pokožce hlavy. Léčba je náročná a je nutné upravit životosprávu, doplnit potřebné vitamíny, minerály a zvolit vhodnou vlasovou kosmetiku.
Nejčastějším projevem lupů je svědění vlasové pokožky. Je proto nutné pokusit se vyhnout "drbání", které problém ještě zhorší. Lupy ve vlasech se často objevují díky nadměrnému vysušování pokožky hlavy. To může být například melírem nebo barvením hlavy. Lupy se ovšem mohou objevit i při užívání některých léků a při používání nevhodných šamponů. Svůj podíl na tom má i vysušující zimní počasí. Na svědomí to má střídání teplot a přechod z chladných do teplých místností. Častou chybou, které se také dopouštíme, je přílišné kartáčování s cílem "dostat lupy z vlasů pryč". Tím však pokožku ještě více podráždíme. A ve finále pozor na diety a stre
Příčiny vzniku:
 • nevhodná a příliš dráždivá vlasová kosmetika
 • nedostatečné opláchnutí šampónu či kondicionéru z vlasů
 • stres, úzkost a psychické vypětí
 • studené počasí a suché vnitřní vytápění
 • špatná výživa, chybějící množství vitamínů a minerálů v organismu
 • pomnožení kvasinek a plísní v organismu včetně pokožy hlavy
 • kožní onemocnění - např. (seborrhoická dermatitida, lupénka)
Řešení
Tvorba lupů je proces, který nemůžeme zcela eliminovat. Mírné šupinatění kůže, které není způsobeno žádnou kožní nemocí, lze ohlídat správným mytím a používáním kvalitních přípravků. Při dlouhodobém problému můžeme použít šampony s přídavkem látek s účinkem pro snížení tvorby lupů (selen, zinek). Tyto látky snižují intenzitu dělení buněk v povrchové vrstvě pokožky skalpu a za několik týdnů se projeví jejich účinek.
Pokožku před vysušením ochráníme pitím dostatečného množství tekutin. Pozornost bychom měli věnovat také dietě a přísunu beta karotenu, B vitaminů, fluoru a selenu. Do jídelníčku je potřeba zařadit čerstvé ovoce a zeleninu a také zdroje bohaté na proteiny - ryby, vejce, semínka atd. Pokud jsou šupinky na hlavě provázeny začervenáním a mastnou šupinkovatou pokožkou na obličeji, v obočí a na řasách, může se jednat o jiný problém než jsou lupy. V každém případě je lépe kontaktovat lékaře.
ATOPICKÝ EKZÉM
Aktivita mazových žláz u takto postižených lidí je nízká jejich pleš i vlasy se jeví jako suché, povrch pokožky je pokrytý jemnými šupinkami, má sklon k tvorbě trhlinek a nerovnoměrnému prokrvování. Na suché pokožce se často vyskytují drobné záněty provázené zarudnutím, reaguje přecitlivěle na sluneční záření a častý kontakt s mýdlem. Při mytí zanícené pokožky mýdlem dochází ke snižování hodnoty pH a jejímu dalšímu vysušování.
Následné potíže jsou zprvu jen estetického rázu. Obraz na kůži se podobá popraskané keramické váze, vzhledově pŔipomíná krokodýlí kůži. Její chronické dráždění může vést k tvorbě ekzémů. Ekzém z vysychání se vyznačuje zarudlými ložisky až o velikosti mince na velmi suché a šupinaté pokožce. Škrábání postiženého místa může vést k zanesení nebezpečné bakteriální superinfekce.
Lidé se suchostí kůže jen zřídkakdy trpí onemocněními typu akné. Předčasně se u nich vyvíjejí vrásky, vrstvy kůže se ztenčují. Proto suchá kůže vyžaduje již od časného mládí trvalou péči.
Atopický ekzém bývá označován jako endogenní ekzém nebo atopická dermatitida. Pro toto postižení je typické svěděni a velmi suchá pokožka se sklonem k zánětům. Potíže mohou vyústit až do stadia, ve kterém je nezbytná lékařská péče spojená s důslednou a šetrnou péčí o pokožku. Při onemocnění je porušena bariérová funkce kůže. Mimo jiné se může vyskytovat nedostatek kyseliny linolové, bez níž tělo nemůže tvořit ceremid1. Ten má rozhodující význam pro vytváření a udržování kožní bariéry a tím regulaci ztráty vody přes vrchní vrstvu kůže, tzv. epidermis. Jakmile tento regulační faktor chybí, dochází k přesušeni kůže, nedostatečné schopnosti vázat vodu a snížené tvorbě potu a mazu.
Rady pro péči
 • Snažte se nepoužívat látky, které vysušují pokožku, např. roztoky s obsahem alkoholu.
 • Koupejte se a sprchujte nejvýše jednou denně a používejte nealkalické čistící výrobky, které kůži šetrně čistí a nadměrně ji neodmašťují.
 • Po koupeli dodejte kůži dostatečné množství tuku a hydratace.
 • Nepobývejte v přehřátých a suchých místnostech. Ideální je maximální pokojová teplota 20 °C a minimální vlhkost vzduchu 55 %.
 • K výraznému zlepšení stavu kůže může přispět také změna klimatu. Především ve výškách nad 1 500 metů nebo v přímořském podnebí je možno pozorovat zlepšení.
 • Pozitivní vliv má také slunění, po poradě s lékaŔem můžete vyzkoušet ozařování ultrafialovým zářením UVA 1 nebo kombinací záření UVA a UVB.
 • Důležitá je i výživa, která by měla být vyvážená a plnohodnotná, s vysokým podílem čerstvé stravy. Speciální diety se nedoporučují, pokud nejsou jednoznačně prokázány alergie na potraviny.
 • U kojenců, kteří mají vysoké dědičné zatížení, doporučují lékaři podle možností kojení po dobu 36 měsíců. Není-li to možné, měla by se používat hypoalergenní kojenecká výživa.
 • Dbejte na pitný režim. Dostatečné podávání tekutin zlepšuje stav kůže. Vlivem narušené bariérové funkce kůží se vydává více tekutin, než je obvyklé, proto je obecně vyšší potřeba podávání vody. Alkoholické nápoje mohou onemocnění zhoršovat.
 • Tabákový kouř a nikotin mohou vyvolávat svěděni, a proto se jim vyhýbejte. Pohyb na vzduchu a pravidelný životní rytmus přispívají ke zmírnění vnitřního napětí.
 • Oblečení noste propustné a příjemně měkké. Materiálům živočišného původu, jako je vlna, velbloudí srst, pravá kožešina, se raději vyhýbejte, stejně jako drsným, škrábavým látkám ze syntetických materiálů. Naopak se doporučuje přírodní bavlna, nebo hedvábí.
Mezi onemocnění ze skupiny tzv. atopie patří atopický ekzém, astma bronchiale, senná rýma, alergické záněty spojivek, ale v poslední době jsou k nim řazeny i migrény a některá onemocnění zažívacího traktu.
Kožní projevy atopického ekzému jsou především suchá přesušená kůže a úporné svěděni. Onemocnění probíhá dlouhodobě a převážně začíná v dětském věku (i když v současné době nejsou ani výjimkou počátky v dospělém věku). Začátek bývá v prvních měsících života, většinou jako drobné papulky (pupínky, krupička) na obličeji. Později se onemocnění rozšiřuje dále. Onemocnění může postihovat tzv. typické lokality (ohbí končetinloketní a kolenní jamky), bříška prstů (pulpitis sicca jemné olupování někdy i spojené s drobnými deformacemi nehtových plotének), typické jsou též obličej a krk. V těžších případech při zhoršení onemocnění se atopický ekzém nachází kdekoliv na těle.
Ložiska později přecházejí do zarudlých plošek s výrazně zhrubělým povrchem a šupením.
Provokační faktory
Příčinou jsou zřejmě geneticky disponované poruchy imunitního systému (především T lymfocytů) a o alergické etiologii (teorie přecitlivělosti) svědčí výskyt specifických protilátek (IgE). Na zvýšeném výskytu se podílejí zřejmě i civilizační faktory (znečištění, zvýšená zátěž kůže zevním prostředím). Rozvoj onemocnění mají na svědomí i tzv. provokační faktory klimatické podmínky, roční období (zhoršování na jaře a na podzim), infekce, styk s alergeny, nevhodná strava (čokoláda, tropické aromatické ovoce) a vlivy emocionální např. stres.
Projevy se zpravidla s přibývajícími roky zlepšují a asi u tří čtvrtin postižených se do puberty zhojí, nebo se zbývající projevy výrazně zmírní. V časné dospělosti a dospělém věku zachovává onemocnění lokalizaci jako v dětství. Většinou je kůže zhrubělá (lichenifikovaná), častým projevem jsou jakoby červené uzlíky (pruriginózní forma). Úporné svěděni a sklon k recidivám zůstává. Často se mohou připojit i psychické problémy.
Každodenní léčba

Léčení je dlouhodobé a vyžaduje pravidelnost a trpělivost. Je nutné pacientovi a jeho rodině vysvětlit podstatu onemocnění, její dědičný charakter a dlouhodobý či trvalý charakter onemocnění. Je nutné pomoci pacientovi s onemocněním žít a prostřednictvími moderních léčiv udržet atopický ekzém ve stabilizovaném stavu.
Základem léčby jsou promazávací (indiferatní) masti, krémy a tělová mléka. Používají se denně a pomáhají nemocné kůži udržet ochranný povrchový plášť, vnitřní stabilitu a srovnávají narušené hodnoty tuků v oblasti pokožky. Další důležitou součástí je neodmašťující čištění (olejové koupele). Hygiena též užívá speciální čistící přípravky bez dráždivých látek typu klasického mýdla.
Léčba zhoršení ekzému spočívá v časné a krátkodobé aplikace kortikosteroidních preparátů a po zlepšení nesteroidními preparáty (např. s obsahem močoviny nebo dehtu). Celkově je prospěšné aplikovat léky proti svěděni a alergii antihistaminika. Pro udržení stabilního stavu je doporučena i světloléčba a klimatoterapie pobyt u moře nebo v horách.
SEBORRHOICKÁ DERMATITIDA

PSORIÁZA

Trpí jí asi 3 % populace a příčinou vzniku je dědičnost. Projevuje se většinou jako stříbrné šupinky na těle či ve skalpu. Lékař většinou doporučí léčbu kortikoidy, psoraleny a UV zářením. K výraznému zlepšení vedou pobyty u moře. Projevy psoriázy se zhoršují při psychickém stresu. Vhodnou léčbu doporučí lékař.

Vypadávání vlasů

Údaje o tom, kolik vlasů může zdravému člověku denně vypadnout, se různí. Někdy si přečteme, že 50 až 80 je normál, jinde zas, že žádné nebezpečí nehrozí ještě ani při 100 až 150 vlasech. Po umytí vlasů to údajně může být až 300 vlasů.
Tento kožní zánět se jeví jako plošky suché nebo mastné šupinkovaté kůže a zarudnutí ve vlasech, na obličeji, v podpaží atd. Seborrhoea není kvasinková infekce, ale plísně toto onemocnění často komplikují. K odstranění příznaků se používají přípravky s protizánětlivým účinkem jako jsou deriváty kortikoidů či fungicidních prostředků pro léčbu plísňové infekce. Hydratační krémy většinou jen odstraní hrubé šupiny, ale zhorší začervenání. V lékárnách jsou dále k zakoupení šampony s přídavkem dehtu, kyseliny salicylové, zinku, sulfidu selenu či ketokonazolu (antifungální látka). Jejich používaní je však časově omezeno, zpravidla jednou či dvakrát týdně. K nasazení vhodné léčby je však nutné navštívit dermatologa. Většinou je léčba jen dočasně úspěšná a projevy dermatitidy se po čase vrací. Značnou roli zde hraje faktor dědičnosti.

inspiruj se!

25. ledna 2008 v 16:53 | Cecilka |  galerie
Krátké účesy:
Podlouhé účesy:
Zvlněné účesy:
Společenské účesy:

Tvar obličeje a rada pro účes

25. ledna 2008 v 16:48 | Cecilka |  jaký typ účesu se pro mě hodí
OVÁLNÝ TVAR
 • -přibližně 1,5krát delší než širší
 • brada i linie vlasů jsou jemně vykroužené do oválu
 • -obličej je mírně zúžen v oblasti spánků
 • -obličej je symetrický a proporcionální. přibližně jednu třetinu tvoří čelo, střední partie po nos druhou třetinu a poslední třetina sahá od nosu po bradu
Obecně je oválný obličej považován za ideální.Můžeš nosit téměř všechny typy účesů včetně těch nejkratších. Záleží pouze na tvých požadavcích, vkusu a představách.Tento typ obličeje dává prostor pro experimentování a také se nemusíš bát extravagantních účesů. Prostě - pokud sladíš účes s tvou osobností, výsledek je zaručen!
TIP:Můžete nosit vysoko vyčesaný drdol,dohladka ulíznutý culík nebo volně rozpuštěné vlasy podél obličeje.
celebrity s oválným obličejem...
např.jennifer aniston
cameron diaz
katherine zeta-jones
ČTVERCOVÝ TVAR-
 • -čelo, lícní kosti a čelisti jsou zhruba stejně široké
 • -většinou vysoké čelo a úzká brada
Máte-li čtvercový tvar,budou vám slušet jednoduché účesy.Upravený culík,dohladka narovnané ledklé dlouhé nebo krátké rovné vlasy.Pozor ale na romanticky se vlnící účesy,na to nejste ten pravý typ.
TIP:Snažte se zjemnit partie kolem čelistí. Ideální jsou asymetrické účesy působící bohatě a pěšinka na straně, která opticky ubere tváři na hranatosti. Vhodné jsou např. stupňovité účesy s boky sestříhanými do obličeje přes lícní kosti nebo jemné kudrliny či vlny rámující obličej, které změkčí hranaté rysy.
celebrity s hranatým obličejem
např.sandra bullock
demi moore
SRDCOVITÝ TVAR-
 • -obličej je nejširší v oblasti čela
 • je užší v oblasi čelistí
srdcovitému tvaru sluší účesy s hustou ofinou,patkou nebo pěšinkou rozděené vlasy,splývající kolem obličeje.Vyvarujte se vlasům staženým do zadu,v takovém účesu bys mohla působit přísným dojmem.
TIP:Volte ofinu a účesy, které pomohou skrýt Vaše čelo a přidají na bohatosti v dolní části obličeje kolem brady. Slušet Vám budou vrstvené krátké sestřihy ve stylu Meg Ryan a účesy polodlouhé, končící kousek pod bradou. Dobrým řešením může být i trvalá, neboť kudrliny vždy přidávají na objemu v dolních partiích obličeje. Pokud chtete účes, který končí nad bradou, pak je ofina nezbytností. Při dlouhých rovných vlasech sestříhejte postupně pár předních pramínků v oblasti čelistí tak, aby mohly padat do obličeje.
celebrity se srdcovým obličejem
např.naomi campbell
liv tyler
meg ryan
KULATÝ TVAR
  • obličej je zhruba stejně široký jako dlouhý
  • nejširší je v oblasti lícních kostí
  • většinou široké nízké čelo
  • kulatá brada a plné tváře
  • krk se zdá být krátký
Vhodné jsou polodlouhé účesy bohaté kolem brady, po stranách rovné nebo překrývající obličej. Např.pramínky padající do tváře pomáhají obličej opticky zúžit. Vlasy vyčesej a foukej do výšky, aby obličej získal na délce. Vhodné jsou vlasy sčesané z čela nebo nabok. V případě ofiny vol raději vrstvenou ofinu nežli rovnou. Vhodným účesem je např. postupně sestříhané vlasy
TIP:chces vypadat jako jeden z andílků?Volt delší mikádo až k ramenům či rovnou dlouhou hřívu.nemusíš se bránit ani patky nebo pěšinky uprostřed,záleží na tvém stylu.Ke kulatému obličeji se nehodí snad jen příliš krátké vlasy.
celebrity s kulatým obličejem
např. christina ricci

Chcete zazářit i na plese?

25. ledna 2008 v 16:39 | Cecilka |  společenské účesy
Plesová sezóna je především pro ženy velkou společenskou událostí a přípravám na ni obvykle věnují velké množství času.

Vše musí být perfektní. Šaty, boty, doplňky, líčení, účes.

Na takovou slavnostní příležitost jako je ples chce vypadat každá slečna či dáma jako opravdová princezna, a to bez skvostného účesu, který je třešničkou na dortu každé toalety, dost dobře nejde.

Krásně vypadají vlny a lokýnky, drdůlky, ale i odvážnější extravagantní účesy, které jsou v poslední době čím dál více oblíbenější.
Tuto záležitost je ale samozřejmě nejlepší nechat na zkušeném kadeřníkovi, který má nejen spousty námětů, ale také zkušenosti, a dokáže vybrat účes vhodný k vašemu tvaru obličeje ale i ku příležitosti ke které účes chcete.

Kromě toho dokáže účes upravit tak, aby vám vydržel celý večer, a ne jen na cestu tam.

Pokud jde o účes, vždy samozřejmě záleží na typu plesu (Plesy reprezentační, jako jsou například školní nebo myslivecké, jsou na nižší úrovni než gala plesy, benefiční bály nebo plesy v opeře. )a také na tom jaké zvolíme šaty, doplňky a líčení - vše by mělo ladit, a to jak barevně, tak stylově.
Sponky, stužky, čelenky, perly, korunky, to vše dokáže slavnostnímu účesu dodat to pravé kouzlo, ovšem vlasové doplňky by měly ladit s vašimi šaty (např. kombinace šatů s perlami a perly ve vlasech). Elegantně v účesu působí živé květiny, a i dozdobování účesu pomocí různých umělých kytiček působí velmi něžně a romanticky, ovšem k vyzývavým rudým "koktejlkám" asi nebudou tím pravým.

Je-li pro vás ples událostí skutečně významnou a dokonalost je pro vás nutností, ještě před akcí si můžete v kadeřnickém salonu nechat "cvičně" udělat několik účesů z nichž si pak snadno vyberete ten nejlepší.
Přeci jen, na obrázku mnohdy účesy vypadají perfektně, ovšem když je máte na své hlavě, zjistíte že vám nedrží protože máte jemné vlasy, že vám nějak překáží, tahá, nebo cokoliv jiného.

Rozhodně ale nezapomínejte, že ples je událostí pro skutečné dámy a gentlemany, a ačkoliv někteří tvrdí že šaty dělají člověka, bez způsobného chování dokonalosti nikdy nedosáhnete.

Jak si pohrát s polodlouhými setsřihy?

25. ledna 2008 v 16:37 | Cecilka |  nové trendy
Vlasy u žen znamenají mimo jiné také způsob jak zaujmout, zalíbit se, a často jsou dokonce přímo prostředkem ke svádění mužů, a tak je třeba volit jen ty nejlepší sestřihy a variace.

Středně dlouhé sestřihy nejsou sice ani ryba ani rak, ovšem na kouzlu jim to zdaleka neubírá, právě naopak.

Navíc perfektně sedím blondýnkám, černovláskám, brunetkám i zrzkám, slečnám malým i velkým, s vlásky kudrnatými i rovnými "jako hřebíky".

Navíc jsou úžasně tvárné, takže nejen že vypadají dokonale už po pouhém pročísnutí po ránu, ale za malou chvilku se z nich dá vytvořit elegantní účes na ples, či cop ve sportovním provedení - vždy s jiskrou, kterou okouzlíte celou společnost.
Jsou krásné, přirozené, a dá se s nimi vykouzlit nekonečné množství variací od ohonů, přes splétané copy až po drdoly, vždy dle účelu a příležitosti. Šetřit pak nemusíte ani všelijakými drobnosti, jakých je v obchůdcích k dostání celá řada - sponky, čelenky, ozdůbky atd. Jsou praktické a navíc působí něžně žensky, což se mužům samozřejmě zamlouvá.

U polodlouhých účesů je nejčastější technika prostřihávání, která umožňuje zvýraznit či naopak potlačit některé partie a dělá vás tak ještě krásnějšími.

Výhodou polodlouhých kadeří je, že narozdíl od případu krátkých sestřihů nebudete potřebovat taková množství stylingových prostředků, ale narozdíl od úplně kratičkých vlasů se s nimi dá ještě hodně pracovat, poskytují půdu pro množství účesů, ať už klasické jednoduché, či noblesní slavnostní.
Polodlouhé sestřihy také zatěžují vlasy mnohem méně než vlasy příliš dlouhé, a i pokud jde o rozčesávání, je situace o něco snazší.

Ať už ale máte vlasy polodlouhé, nebo třeba úplně na ježka, je vždy třeba dbát na to aby byly upravené a aby vypadaly zdravě. Už u našich prapředků hrály vlasy důležitou roli, a to v oblasti sexuální přitažlivosti.

Žena, která měla kvalitní zdravé vlasy, byla také schopná sehnat si dostatečné množství potravy, a tudíž byla i schopná postarat se o budoucí potomstvo.
U mužů pak vlasy dokazovaly jejich lovecké schopnosti, neboť bohatost stravy se (a to i dnes) přímo odráží na kvalitě vlasů.

V dnešní době si sice vlasy s lovem většinou nespojujeme, ovšem stále pro nás zůstávají důležité a vždy chceme aby byly krásné a zdravé.

nechte si nastavit vlasy

25. ledna 2008 v 16:36 | Cecilka |  nové trendy

Nebaví Vás čekat na dlouhé vlasy?chcete experimentovat s různobarevnými melíry bez zničení vlasů?Pak je tu něco pro Vás!

Tepelná metoda - PRE BONDED

Touto metodou lze jak zhušťovat vlasy, tak i prodlužovat. Prameny přidávaných vlasů jsou zakončeny kreatinem v barvě vlasů, který se za vysoké teploty nahřeje a šetrně se spojí s vaším vlasem. Výhoda je v tom, že jakmile vám vlasy odrostou, což je tak ta 2 - 4 měsíce, tak stačí jen znovu zahřát původní keratinový spoj, nahradit novým a posunout přidané vlasy směrem k hlavě.

Metoda je prováděná odborníkem a upravené vlasy vypadají velmi přirozeně. K zákroku se totiž používají pramínky pravých vlasů.

Tepelná metoda - BOND PLUS

Pro spojení vlasů se používá zahřátých trubiček, které vytvoří naprosto dokonalý a neviditelný spoj. Metodu lze použít ke zhuštění i k prodloužení vlasů.

Metoda za studena - RING

Na vaše vlasy se navlékne malý kovový kroužeček v barvě vlasů, který se kleštičkami secvakne spolu s přidávaným pramínkem vlasů. Metoda se využívá opět ke zhušťování nebo k prodlužování původních vlasů. Výhodou je, že šetříte čas oproti tepelným metodám. Celé provedení je totiž mnohem rychlejší.

Materiál je vždy pravý vlas
Můžete si vybrat mezi dvěma druhy. Indické vlasy jsou levnější, evropské jsou kvalitnější a taky ale dražší.

Péče o prodloužené či zhuštěné vlasy
Chováte se k nim jako ke svým vlastním vlasům. Normálně je myjete šampónem, vysoušíte fénem a pročesáváte. Jen vlasy, prodloužené metodou ring je nutné pročesávat speciálním ring hřebenem, na ostatní stačí normální kartáč. Počítejte s tím, že vlasy budete déle sušit, protože se podstatně zhustí. Dále můžete vlasy barvit, žehlit i natáčet. Jediné, co jim vadí je trvalá. Zbytečně vlasy nevysušujte a nepotápějte je do chlórované vody v bazénech. K vodě si vlasy raději sepněte. Pokud budete o vlasy dobře pečovat,vydrží vám i několik dalších let.

Cena za zákrok
Nic není zadarmo ani tyto metody. Zaplatíte v průměru od 8 do 30 tisíc korun. Záleží na materiálu, metodě, délce a hustotě vlasů.

Pokud se už rozhodnete investovat takovou částku, nezanedbávejte pravidelné docházky do salónu na úpravy. Tzn., že spoje je nutné pravidelně posouvat, protože ve spojích vlasy slábnou a prameny bychom mohly ztratit. Jinak se nemusíte ničeho obávat, v salónech pracují opravdoví školení odborníci.