Říjen 2007

bláznivé účesy jsou IN

31. října 2007 v 17:43 | Cecilka |  fígle pro bezva účes
Účes a sestřih který nosíme, o nás mnohé vypovídá, a tak není divu, že někteří lidé nechávají u svých kadeřníků často až hříšné peníze.

Někdo si potrpí na barvení vlasů (ať už jde o melírky nebo přeliv), někdo preferuje praktické krátké sestřihy, někdo si zase pěkně hýčká dlouhé kadeře.

To, jaký účes volíme, většinou záleží na našich potřebách a především životním stylu. Sportovní typy preferují praktičnost, kariéristi dají především na dobrý vzhled a dojem - image je totiž obvykle živí.
Ovšem jsou tu i tací, kteří se chtějí v životě jednoduše bavit, a tak si bezstarostně nechávají na svých hlavách vytvářet ty nejbláznivější a naprosto šílené účesy. Pokud máte rádi pozornost, nelze tento způsob zviditelnění nedoporučit. Na ulici se za vámi otočí skutečně každý.

V plejádě fotek nejbláznivějších účesů najdeme účesy ve stylu kosmickém, elektrizujícím, dlouhé kadeře stoupající vzhůru podle vzoru Marge Simpsonové, účes ve stylu mořské ježury, vlasy připomínající vlnící se vodu v řece, všemožně rozevláté účesy, exotické styly, pestrobarevné copánky, účes podle princezny Koloběžky - ostříhaný neostříhaný, účes ve stylu lyžařské stopy, šokujícím způsobem vyholená hlava připomínající člověka konajícího svou potřebu, nebo třeba naopak vysoce elegantní účes, který vypadá, jako byste měla na hlavě klobouk.
Při pohledu na tyto fotografie budete mnohdy žasnout, a mnohdy se jen chytat za hlavu, co že to kdo zase vymyslel... Možná se inspirujete, ale spíše si to příště pořádně rozmyslíte, něž svému kadeřníkovi řeknete, že byste tentokrát chtěli něco trošku víc odvážného. Co kdyby se náhodou inspiroval některým z výše zmíněných kousků?

krátké vlasy?Možná správná volba!

31. října 2007 v 17:41 | Cecilka |  nové trendy

Jaký máte obličej?

Účesy z krátkých vlasů se hodí nejlépe k souměrnému oválnému obličeji a ke sportovnímu typu žen. Zde si pak můžete dovolit i experimentovat a vlasy nechat ostříhat i na hodně kraťoučko. S trochou vkusu a soudnosti můžete dosáhnout atraktivního a zajímavého vzhledu. Pokud jste rozhodnuta pro krátký sestřih, ale nevíte, jak byste v něm vypadala, můžete navštívit vlasová studia, kde vám takový střih ušijí přímo na míru.

Můžete také nechat vše na své vyvolené kadeřnici, pokud jí důvěřujete. Ale hlavně nezapomeňte, že krátký sestřih otevře váš obličej. Leckde se dá něco zamaskovat delší ofinou nebo asymetrickým střihem, a tak tady obzvlášť platí rčení: dvakrát měř a jednou řež.

Úprava

Přestože by se mohlo zdát, že úprava krátkých vlasů nedá žádnou práci, opak je pravdou. Věřte, že přeleželé krátké vlasy se obtížně dávají dohromady. Záleží sice na typu vlasů, zda jsou rovné, či vlnité apod. Bez správných stylingových přípravků a dalších pomůcek se prakticky neobejdete. Nejlépe se pracuje s vlasy přirozeně hustými a poddajnými.

Pokud vám to životný styl dovolí, můžete zvolit účes "vstanu a jdu" a máte vyhráno. Stačí si ráno vlasy pročesat a vetřít stylingový krém či gel a vlasy na hlavě dotvarovat prsty. Celá úprava vám nezabere ani 5 minut.

Správný styling

Pro krátké vlasy se prodává zrovna tolik přípravků jako pro dlouhé. Zvolte si je podle typu vlasů, střihu a podle vizáže, kterou chcete docílit. Můžete mít na hlavě rozcuch nebo vlasy ulízané či vzýrazněné jen některé partie. Nejlépe je, poradit se s kadeřnicí, co máte používat. Mnohdy nesprávně zvolený styling vám dokáže otrávit celý den.

Obrovským pomocníkem jsou žehličky na vlasy. Kupte si hodně úzkou, ta dokáže narovnat i vlasy hodně krátké.

Závěr

Nebojte se, že v krátkých vlasech nebudete dost atraktivní. Pokud máte pěknou postavu a zvolíte i vhodné oblečení, určitě z vás bude výstřední kočka. Muži sice tvrdí, že se jim zdají přitažlivější dlouhovlásky, ale postupem doby si myslím, že to o vlasech vůbec není. Takže se nebojte provést nějakou radikální změnu.

vlasům nejvíce pomáhají bylinky

31. října 2007 v 17:39 | Cecilka |  jak o vlasy pečovat
Krásné, silné a zdravě vypadající vlasy byly vždy indikátorem dobrého zdravotního stavu. V posledních letech i studie dokázaly, že skutečně existuje velmi blízká spojitost mezi zdravotním stavem a vlasy.

Tedy, pokud se chcete věnovat svému zdraví, nesmíte zapomínat také na péči o své vlasy.
Příčiny, které mohou za řídnutí či vypadávání vlasů, se obecně dělí do dvou skupin, na "interní faktory" a "externí vlivy".

Interní, jako například nedostatečná výživa (dieta), stres, hormonální nerovnováha, nemoc, probíhající dlouhodobá léčba medikamenty či rekonvalescence po operaci, genetické předpoklady či stárnutí a externí, mezi které počítáme poničení vlasů špatnou péčí, chemické příměsi v produktech vlasové kůry, špatná hygiena či pobývání v oblastech se silně znečištěným vzduchem.
Některé problémy, které naše vlasy trápí či poškozují, bývají pouze dočasné a jejich léčba není moc náročná, jiných je však velmi náročné se zbavit. Jako základ k odstranění jakýchkoli problémů s vlasy je důležité vlasy i pokožku hlavy řádně vyživovat. Mnoho prostředků k péči o vlasy obsahuje škodlivé chemické ingredience, které vlasy mohou dokonce ničit.

Dávejte proto skutečně pozor na to, co kupujete a pokud si nejste jistí, pečlivě si prostudujte složení.
Po staletí se však lidé řídili pravidly přírody a věděli, že nejlepší péči o vlasy nám zajistí bylinky. Nejen šampóny a kondicionéry s příměsí bylin, ale nyní již existují téměř přírodní balzámy, které vlasy regenerují a dodávají jim ztracenou pevnost, hebkost krásu. Mezi nejvhodnější bylinky patří měsíček, puškvorec obecný, kopřiva dvoudomá, lopuch větší, přeslička rolní, chmel otáčivý či len setý.

V každé lékárně seženete mnoho bylinných přípravků, které vašim vlasům skutečně pomohou. Zkuste vsadit na kouzlo přírody a vyzkoušejte něco nového.

nova kolekce celestial

31. října 2007 v 17:37 | Cecilka |  nové trendy
Různé délky pramenů, ofinky pro rovné vlasy a rozčepýřený rozcuch na temeni ve kterém budete vypadat jako z jiné galaxie. Nebo jako křehká víla s kratšími vlnitými vlasy, které vám poletují okolo obličeje a dlouhé prameny volně splývají po ramenou. Na první pohled účesy z kolekce Celestial vypadá jako chaos na vaší hlavě, ale na druhý pohled vás budou naprosto fascinovat.

Každý obličej v něm bude vypadat zajímavě, křehce a vyniknou lícní kosti. Vpředu jsou vlasy krátké a dlouhé rozčepýřené vzadu splývající volně dolů. V některém účesu z této kolekce budete vypadat jako nadpozemská víla a zároveň budete extravagantně moderní.

"Byla jsem na návštěvě u tety v Londýně a v klubu jsem potkala pár dívek s velmi zajímavými účesy ve kterých působily jako nějaké víly ze scifi filmu. Později jsem zjistila, že jsou to účesy z nové kadeřnické kolekce Celestial a naprosto mě to nadchlo. Nechala jsem si ihned jeden z těchto účesů vytvořit, a když jsem se vrátila do Čech,můj přítel byl absolutně nadšený," vypráví 25letá studentka Ilona Šmídová nadšeně o svém účesu a musím uznat, že vskutku vypadá úžasně. Nebeská stvoření z jiné planety. Na tomto účesu je nejlepší, že ačkoliv je extravagantní a nepravidelný, každá dívka v něm budu stále vypadat žensky a půvabně.

jak se zbavit vší!

31. října 2007 v 17:36 | Cecilka |  nemoci vlasů
Tento drobný průsvitný brouček se doslova pase ve vlasech, saje krev a klade do vlasů spousty bílých vajíček. Pokud veš nezničíte, bude vás trápit asi 3 týdny a dokáže během svého krátkého života naklást asi 150 vajíček, kterým se říká hnidy. Z toho je naprosto zřejmé, jak důležité je vědět, jakým způsobem se tohoto parazita zbavit. Boj s ním rozhodně není snadný a trvá několik týdnů.

Prevence?
Kdo by si myslel, že když je úzkostlivě čistotný a myje si vlasy pravidelně a často, že se vší nemusí bát, tak je na omylu. Prevence není prakticky žádná. Teprve až v okamžiku, kdy jste na výskyt vši upozorněni, můžete začít s pravidelnou kontrolou vlasů po celé hlavě. Veš se nejčastěji usídluje v zátylku a za ušima, ale vajíčka klade kdekoliv. Rozhodně je nutné, aby každý člen v rodině používal vlastní hřeben a ručník. Před zavšivením by nás měly ochránit taky prodávané repetenty proti vším. Jako repetent ale poslouží i šampón proti lupům s obsahem oleje čajovníku australského. Vůně čajovníku má vši odpuzovat. Šampon se doporučuje nechat alespoň deset minut působit. Mytí se doporučuje opakovat po třech dnech.

Jak poznáme, že má dítko vši?
Určitě je na první pohled neklidné a neustále se drbe ve vlasech. Řekne vám, že ho svědí hlava, ale když se podíváte do vlasů, můžete objevit až rozškrábané boláky nebo rovnou nějaké hnidy či veš.
Vši napadají hlavně děti a i se mezi nimi dobře šíří. Je to především proto, že děti navštěvují společná zařízení (školky, školy, družiny a různé zájmové kroužky) a tam si často půjčují věci a dotýkají se hlavami. Snad proto se vši na dospělých moc nevyskytují.
Léčba
Rozhodně je zbytečné a i nevhodné chodit kvůli tomu k doktorovi. Okamžitě si pořiďte hodně hustý hřeben nebo tzv. všiváček, kterým vlasy pročesávejte nejlépe nad vanou, abyste dobře vši viděli. Ale jenom vyčesávání nestačí. V lékárně zakupte speciální přípravek na hubení vší a přestaňte používat společné věci (ručníky, hřebeny apod.). Denně si kontrolujte vzájemně hlavy. Nejlépe po mytí, kdy jsou vlasy ještě mokré. Před vyčesáváním můžete vlasy polít octovou vodou. Vši odstraníte tahem hřebene po vlasu, ale musíte mytí speciálním šampónem provádět dle návodu a pravidelně. Všechny nástroje, ale i povlečení a ručníky je nutné vyvářet a desinfikovat. Nic nepodceňujte, protože veš, ač je malinká, dokáže být v boji hodně silným soupeřem.

Doporučené přípravky
V dřívějších dobách ostříhali vlasy na kratičko, pomazali petrolejem a zabalili do hadru. Tak z toho už strach mít nemusíte. Dnešní trh nabízí dostatek různých šetrnějších, avšak účinných přípravků.

Difusil H forte spray
Je nutné postupovat dle přiloženého návodu a kůru po 8. dnech opakovat.

Quit Nits
Šampón bez chemických pesticidů, který obsahuje australské santalové dřevo.

Neemoxan lotion
Obsahuje přírodní olej ze semen rostliny Azadirachta indica (zederach indický). Může se používat na děti od 6 měsíců a i alergiky. Nesmývá se.

Parasidose
Šampon se nesmí používat u dětí mladších 2,5 roku a je nebezpečný pro zvířata. Neměl by být používán při kojení.

Capissan
Šampón, který obsahuje výtažek z kopretiny starčkolisté. Mytí opakujeme každé tři dny po dobu dvou týdnů. Přípravek je bez omezení použití. Druhé kolo odvšivení pro jistotu se vyplatí udělat vždy. Zlikviduje přežívající hnidy.

Další rady a postupy
Když odstraníme vši, tak na zničení hnid můžeme zkusit zábal: 2 díly francovky a jeden díl glycerinu. Protřepaný roztok naneste na vlasy, zabalte do igelitu a po půl hodině vyčešte a ručně odstraňte hnidy.

Hnidy se někdy nedají odstranit jinak, než že vlasy prostě odstřihneme. Nejčastěji to bývá za ušima.