Září 2007

nový typ účesu..Nebojte jej vyzkoušet!

14. září 2007 v 19:19 | Cecilka

Jaký je účes ve stylu BOHO? Vzdušný, objemný a stylový. Z žen dělá divoké Amazonky, rozevláté hippie krásky nebo glamour divy. Záleží jen na vás, co si vyberete. BOHO účes bude slušet každé, které je blízké bohémství a s ním spojený způsob života.

Určitě vás už někdy překvapilo, že jste ráno vstala z postele a měla super vlasy: lehce rozcuchané, objemné a sexy. Tak to je přesně účes ve stylu BOHO. Málokdy se nám ale podaří vstát z postele pravou nohou, a tak je většinou BOHO účes výsledkem dobře odvedené práce. Pokud vás tento velice ženský účes zaujal, přečtěte si, jak na něj.
Vždy byste měla vycházet ze střihu a délky vašich vlasů. Z krátkých vlasů jde BOHO účes špatně, ale dá se udělat: dodejte jim objem pomocí stylingových přípravků k tomu určených a lehce je rozcuchejte. Pomoci si můžete i fénem a kulatým kartáčem. Polodlouhé a dlouhé vlasy už to mají jednodušší. Stačí zvolit vlny, objem nebo pořádný (ale upravený!) rozcuch, při kterém trčí vlasy divoce do stran. Opět vám pomohou šikovné přípravky a pomůcky v podobě pěnových natáček a fénu. Všechny účesy by měly působit lehce nedbale, přirozeně a měkce.
Přidat můžete i trochu okázalosti, výrazný make-up a vše doplňující oblečení. Zapomeňte ale na vlasové ozdoby, to už by bylo příliš. Výsledný účes zafixujte a můžete vyrazit do ulic. Buďte si jistá, že s takovýmto bohatým účesem oslníte jak v práci, tak na večírku.

pěšinka na správném místě

14. září 2007 v 19:18 | Cecilka |  fígle pro bezva účes
Ženy se symetrickým obličejem vypadají na fotografiích výborně. Pokud pomyslně rozdělíte obličej směrem od čela k bradě na dvě části, zjistíte, že jsou téměř totožné. Pěšina uprostřed hlavy takovýto předěl simuluje, hodí se tedy k souměrnému obličeji.

Pěšinku nalevo nebo vpravo si jistě vyzkoušela každá z nás doma před zrcadlem. Zde platí jednoduché pravidlo, noste ji tam, kde vám sluší. Přirozeně se vytvoří také po koupání, když jsou vlasy ještě mokré nebo lehce prosušené ručníkem.
Velmi vznešeně působí pěšinka uprostřed hlavy v kombinaci s ofinou přes obočí a maximálně uhlazenými vlasy. Takto upravená žena vzbuzuje pocit nedosažitelnosti a okolí od ní bude očekávat sebejisté chování. Naproti tomu pěšina u kudrnatých vlasů evokuje romantiku a něhu.

Pro udržení pěšinky na správném místě si můžete přizvat na pomoc sponky, gumičky nebo kosmetické preparáty. Uhlazovací mléka zafixují vlasy po dlouhou dobu a nepovolí ani během deště.
Pokud nerada zatěžujete vlasy stylingovými přípravky, jednoduše mokré vlasy rozčešte hřebenem, vytvořte pěšinku a po malých částech fénem vysoušejte. Kulatý kartáč v kombinaci s teplým vzduchem vlasy perfektně vyhladí a dodá jim lesk.

Nemusíte se držet klasických rovných pěšinek. Jednu dobu byly populární i cik cak pěšinky vytvořené pomocí šikovných rukou nebo speciálních kartáčů. Zakoupíte je v některých drogeriích nebo prostřednictvím zásilkových katalogů.


Mužské plešatění-no a?

1. září 2007 v 11:29 | Cecilka |  nové trendy

Proč je něco tak povrchního jako jsou vlasy, pro muže tolik důležité? V minulosti byla bohatá hříva spojována se sílou a mládím. Logicky pak se ztrátou vlasů přišla ztráta sebevědomí. Ráda bych ale podotkla, že časy se mění. Je mnoho mužů, a to i z řad slavných, jejichž holá lebka působí naopak velmi sexy. Co třeba takový Marek Vašut?

Je jasné, že v dnešní době, kdy jsou televize, tisk i internet plné fotek krásných, snad až dokonalých lidí, je těžké neztrácet alespoň trošku sebevědomí. Ovšem pokud jde o Hollywoodské celebrity, věřte, že za krásnou bohatou hřívou a zářivým úsměvem se skrývají zase jiné problémy.

Pravda je ale taková, že pokud plešatění přijde, nevyhne se ani celebritám. Ty pak tento problém většinou řeší parukami, ovšem ty posměšné úšklebky, kterých se jim dostává poté, co jim paruka spadne, bych nepřála ani vám. No, alespoň má bulvár stále o čem psát.

Statistiky říkají, že plešatění postihuje přibližně padesát procent mužské populace ve věku nad padesát let. Jak se zdá, nejde tedy zdaleka o nic ojedinělého nebo divného. Plešatění je přirozené, stejně jako to, že se vám dělají vrásky. Není důvod pleš zakrývat, a už vůbec ne tolik oblíbeným sčesáváním vlasů z jedné strany lebky až na druhou. Věřte, že nic nevypadá hloupěji. Tedy, snad až na příčesky.
Nebuďte jako celebrity a neskrývejte svou plešatost. Postavte se věci čelem (třebaže bez vlasů) a uvědomte si, že vzhled není jen o vlasech, také šaty dělají člověka, a co teprve charakter. Prostě se smiřte s tím, že dlouhé lokny už mít nebudete. Pokud to dovedete, nejenže se vám navrátí ztracené sebevědomí, ale třeba si z pleše nakonec ještě uděláte výhodu. Nemusíte utrácet za šampony, a co teprve staré dobré přísloví "Dlouhé vlasy, krátký rozum?" Navíc, holá lebka je rozhodně víc sexy než pár "oškubaných" chlupů na hlavě. Tak už se vykašlete na předsudky a s klidem ve tváři ukažte svou pleš celému světu.

jak ušetřit za kadeřníka

1. září 2007 v 11:25 | Cecilka |  fígle pro bezva účes
Máte-li obyčejnou barvu bez složitých melírů a jednoduchý účes, můžete ušetřit spoustu peněz. Přinášíme vám 5 rad, jak ušetřit u kadeřníka.

Chcete změnu - změňte sama barvu!
Nemáte-li speciální melíry či barvu, můžete se barvit u vás doma. Dnešní barvy na vlasy jsou velmi kvalitní, vydrží dlouho a je nepřeberné množství odstínů a barev. Požádejte kamarádku, aby vám pomohla barvu rovnoměrně nanést, pobavíte se a přitom zkrásníte.

Nebo si kupte vlastní barvu v obchodě a nechte si ji profesionálně nanést kadeřnicí.
Na sestřih tam, na zástřih jinam
Chcete-li jen ostříhat konečky, nemusíte hned jít do vyhlášeného salonu. Stačí zajít kamkoliv do kadeřnictví v okolí vašeho bydliště. Samozřejmě, pokud chcete módní a složitý účes, investujte do něj v nějakém vyhlášeném kadeřnictví, ale na zástřih stačí jít opravdu kamkoliv.

A na zastříhání konečků v klidu jděte do obyčejného kadeřnictví, kde vám nenaúčtují jen to, že jste vešla do jejich dveří.
Nebojíte se experimentovat - jděte do učňovského salonu
I renomované značky jako je Loreal nebo Wella si vychovávají své kadeřníky, kteří se musí někde učit. Najděte si na internetu učňovská střediska, kde vás ostříhají a nabarví za jednu třetinu toho, co byste zaplatila v obyčejném salonu.

A nebojte se, na jejich práci dohlížejí zkušené kadeřnice profesionálky, takže vám na hlavě nevytvoří nic, co byste nechtěla nebo čeho byste litovala. Někde vás dokonce ostříhají a obarví zadarmo.
Dělejte si domácí zábaly
V kadeřnictví vám vždy po stříhání i barvě dělají vlasové zábaly podle druhů vašich vlasů. Neplaťte za ně v kadeřnictví, udělejte si je sama.

Podle toho jaké máte vlasy, jestli suché, mastné… si kupte masky sama a pravidelně si dělejte zábaly. Nestyďte se a poraďte se s kadeřnicí, jak si dělat doma vlasové zábaly a z čeho, určitě vám ráda poradí. A navíc, vlasový zábal je proces, který hravě zvládnete. Chce to jen trochu cviku a času.
Nenechte si lakovat vlasy, jen jim to škodí
Vždy když se necháte ostříhat, kadeřnice vám na vlasy nastříká spoustu laku. Odmítněte to! Tedy pokud pak nejdete na večírek, kde chcete, aby vám účes držel celou noc.

Lak na vlasy vám je jen ničí a stejně si pak musíte vlasy kvůli němu večer umýt. Lak na vlasy je v salonech zbytečně drahý a druhý den jen budete je zklamaná, že váš účes nedrží tak jako včera. Nechte si vlasy jen prosušit, prospějete jim a ušetříte.