Konec trápení s odrosty – překrýváme kořínky

12. srpna 2007 v 17:02 | Cecilka |  fígle pro bezva účes

Ať už si barvíte či odbarvujete vlasy, jistě vás trápí odrostlé kořínky. Možnosti jejich odstranění jsou v podstatě tři. Pojďme je probrat jednu po druhé, ať si vyberete tu nejvhodnější právě pro vás.

Sexy blond barva přiláká spoustu pohledů, ale černé odrosty jí na kráse nepřidají. Vlas vyroste zhruba o dva milimetry za měsíc, proto se černé kořínky objeví velmi brzy. Čím tmavší je vaše přirozená barva vlasů proti té z drogerie, tím viditelnější jsou také odrosty.
Černovláska odbarvená na blond vypadá příliš uměle a i její barva pleti upozorňuje na to, že zde něco "nehraje". Nová barva by se proto neměla lišit o více než dva odstíny.

Ideální alternativou k přirozenému prosvětlení kštice je melír. Vybrané pramínky vlasů vaši tvář omladí. V letních měsících budou vaše vlasy působit obzvlášť atraktivně a leskle. Ani u melíru se ovšem odrostům nevyhnete. Mnohdy jsou viditelné již při odchodu z kadeřnictví.

Tloušťka speciální čepice, která se při barvení používá, neumožní aplikaci směsi na samotný kořínek vlasu. Poproste proto o použití alobalových pásků a maximální pečlivost kadeřnice. Naštěstí se tato metoda používá alespoň u delších vlasů naprosto automaticky.
Pokud patříte mezi vyznavačky jednoho barevného odstínu, jste nucena si danou barvu dokoupit a přibaleným štětcem aplikovat potřebné množství přípravku na vaše odrosty. Doba působení se udává v desítkách minut a není radno ji překračovat. Alergické reakci se vyhnete, pokud směs den předem otestujete na pokožce v oblasti zápěstí.

V jednoduchosti je krása, nezacházejte do extrémů a neničte si vlasy příliš častým barvením. Nezapomínejte na kvalitní kosmetiku či výživné masky. Podle kvality vlasu se dnes již posuzuje stav vašeho zdraví. Stačí pouze odeslat jejich potřebný počet na speciální lékařské pracoviště.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kristý Kristý | E-mail | 7. září 2012 v 20:07 | Reagovat

Tady mate barvu ve formě fixu na odrosty ! :) je fakt super je smývací asi na 50 použití najdete ji tady : http://www.touchback.cz/ za objednání to stojí  ;))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama