Srpen 2007

Umění Loise Licario

21. srpna 2007 v 22:30 | Cecilka |  nové trendy
Že nevíte, kdo Louis Licari je? On sám o sobě říká: Mé jméno je Louis Licari a mojí partií je perfektní barva. Původně se zapracoval jako malíř na univerzitě v USA, ale krátce na to začal své umělecké oči používat jako kolorista. Nyní vlastní dva úspěšné salony v New Yorku a v Beverly Hills. Jeho cílem je nabízet ženám dokonale obarvené vlasy vhodné k tónu jejich kůže, tvarům obličeje a životnímu stylu. Jeho mantrou je "správná barva vlasů dokáže pozvednout vzhled a ubrat roky". A skutečně tomu věří.

Louis Licari miluje svojí práci a myslí si, že jeho vášeň pro vlasy cítí každý, kdo sedí v jeho kadeřnickém křesle a díky tomu si připadá opravdu výjimečně (jak on, tak jeho zákazník). Nezáleží, zda jste herečka, modelka nebo obchodnice, Louis Licari je hrdý, že může zpřístupnit svůj individuální postoj všem a nabídnout každému klientovi barvu podle jeho představ. A samozřejmě také občasné poklábosení.

Jeho seznam klientů - celebrit, je všechno, jen ne krátký. A to i přesto, že ačkoli jim slibuje, že jejich tajemství je u něj v bezpečí, rád tu a tam prozradí šťavnatý příběh nebo dva. Před pár lety se Louis Licari spojil s týmem, který připravuje denní show na NBC a je jedním z přispívajících redaktorů. Pravidelně se objevuje v ranní show, rozdává rady a demonstruje poslední trendy v kráse a úpravě vzhledu. Pokud chcete, nechte k sobě také promlouvat tohoto guru celebrit.

Je léto, a tak Louise Licari opěvuje starý známý ohon a říká: "Znáte to, když se zkoušíte dostat z domu a za deset minut musíte být na místě a všechno jde zrovna tak pomalu. To je přesně čas na culík! Uvažte si vlasy dozadu a budete vypadat skvěle." Tento rychlý trik je pro každého. Trik, který je vždycky módní a gumičku má přece po ruce každý. Nikdy ale nepoužívejte obyčejné gumičky, riziko, že si vytrháte vlasy je totiž stoprocentní.

Elastické gumičky do vlasů jsou nejlepší a také se snadno drží v rukách. Louis Licari ženy zná, a ví, že má každá svoji oblíbenou gumičku zachránkyni pro dny, kdy její vlasy nevypadají nejlépe. TIP: Pokud používáte elastické gumičky, dbejte na to, abyste měla správnou velikost pro své vlasy. Gumičky, které jsou příliš malé, dělají vroubky ve vašich vlasech nebo dokonce způsobují lámání.

Gumičku na svém culíku nemusíte ukazovat světu. Obalte ji středně silným pramenem z culíku kolem dokola a zakryjte ji. Vlasy stažené nízko na šíji jsou neuvěřitelně jednoduchý, šik a nadčasový účes. Klíčové slovo je zde jednoduchost. VAROVÁNÍ: Nevytahujte vlasy ze staženého účesu zvlášť, vypadal by příliš uvolněně. Když necháte pár pramenů vlasů volně vypadnout, budete vypadat bezstarostně. Pokud vlasy budete tahat ven, výsledný vzhled bude příliš tvrdý a nepřirozený.

Ženy s kudrnatými vlasy mohou vlasy během dne stáhnout a v noci je rozpustit. Když je pak stáhnou zpátky do středně vysokého culíku, budou vypadat skvěle. Použijte gel, který nedělá šupinky (Louise Licari doporučuje pěnivý gel z jeho vlastní řady stylingových přípravků) k zafixování vln kudrlin, ale vynechejte samotný culík. Nakonec použijte trochu lesku ve spreji a nechte vlasy uschnout. Louise Licari závěrem dodává: ofina a culík spolu vypadají skvěle! TIP: Ofina se středně vysokým culíkem vypadá jako krátký sestřih. Je to jednoduchý způsob jak mít každý den nový vzhled.

Tak stáhněte své vlasy dozadu, stačí vám na to minuta. Můžete si být jistí, že budete vypadat skvěle ze všech úhlů. V některém z dalších článků dojde i na triky celebrit, které Louise Licari prozradil.

Umění Louise Licariho

culík + ofinahladkýhladký culík
jako paní učitelkakřehcena úvod
ofinaofina a culíkohon

Účesy podle věku

21. srpna 2007 v 22:27 | Cecilka |  jaký typ účesu se pro mě hodí

Věk okolo 20 let

Vše je dovoleno, život si prostě užíváte a experimentujete i s různými účesy. V tomto věku si to můžete dovolit. Vlasy upravujte podle toho, co vám sluší a v čem se dobře cítíte. V krátkém účesu si můžete dovolit vypadat trochu starší a více dospělá nebo naopak vypadat dětsky. Zatímco v dlouhých vlasech budete romantická a půvabná.
1. Ve 20 letech vstupujete do zaměstnání, budujete si kariéru, a tak se můžete rozhodnout pro více profesionální vzhled.
Zkoušíte hledat v mužském světě? Zkraťte dlouhé vlasy na kratší účes. Inspirovat se můžete
třeba v naší fotogalerii.

2. Experimentujte s délkou a barvou. Je právě čas zvážit, jestli se lépe cítíte v dlouhých nebo v krátkých vlasech. Ve vašem věku budou vaše vlasy růst rychleji a budou silnější než v pozdějším věku. Proto se nebojte zkracovat. Barva vlasů je klíčem k nápaditosti. Pokud jste od dětství měla blonďaté vlasy, asi si neumíte představit, že byste teď byla černovláskou. Ale klidně vyzkoušejte světlejší odstíny hnědé nebo červené.

3. Vyvarujte se špatným střihům krátkých vlasů. Váš střih by měl mít šmrnc a odrážet módní trendy.

Věk okolo 30 let

V tomto věku už asi máte založenou rodinu nebo se ženete kupředu za kariérou. Zatímco můžete mít všechny možné druhy stylingu, vy budete chtít takový, aby se v něm odrážel váš životní styl. Jediná ve městě? Zvolte dlouhé, sexy vlny. Doma s jedním nebo více dětmi? Jednoznačně zavrhněte dlouhé vlasy a vyzkoušejte středně dlouhý sestřih. Přes den můžete vlasy stáhnout do copu a když se budete chtít zalíbit manželovi, můžete vlasy natočit na natáčky.
1. Jen proto, že jste se stala matkou, neznamená to, že nemůžete být sexy. Pokud budete chtít dlouhé, sexy lokny, udělejte si je. Volte účes tak, abyste si zachovala svůj styl.

2. Nemějte strach z krátkých vlasů. Jestli jste už měla delší čas dlouhé vlasy, klidně si je dejte zkrátit. Ony vám zase narostou. Najděte si nějaký nový rozkošný účes a jděte do něj.

3. Začínáte šedivět? Mnoho žen kolem třicítky má podobný problém. Jestliže máte jen sem tam šedivý vlásek, poraďte se s kadeřnicí jak nabarvit jen ty šediny, abyste nezatěžovala barvou celou hlavu. Pokud máte ale už šediny na třetině hlavy, musíte začít vlasy barvit buď barvou po celé hlavě jedním odstínem anebo můžete na některé prameny použít i vlasovou barevnou řasenku.

Věk okolo 40 let

Věřte nebo ne, ale ve 40. se nemusíte ještě stříhat nakrátko. Noste, co chcete. Jestli toužíte být sexy a přitažlivá, noste dlouhé smyslné vlny. Jste veselá a sportovní typ? Noste kratší a uhlazené vlasy, budete vypadat mlaději.

1. Pečujte o své vlasy. Tak jako věk, i vlasy jsou teď křehké. Dopřejte loknám teplou olejovou lázeň jednou v týdnu a jednou za 6 neděl si nechte přistřihnout konečky vlasů.

2. Lakováním se vlasy hodně třepí. Dopřejte vlasům výživnou kůru a raději používejte tužidla než laky na vlasy. Tady je jedno, jestli máte vlasy krátké nebo dlouhé.

3. Barvěte se. Jestliže jste blondýna, prosvětlete se a pokud jste brunete, probarvěte vlasy karamelovým odstínem nebo i dvěma podobnými.

Věk okolo 50 let

Dlouhé vlasy vás na zádech budou zbytečně zatěžovat. Středně dlouhé vlasy jsou ideální a dají se nosit jak rozpuštěné, tak i vyčesané.

1. Zkuste vlasy rozvrstvit po hlavě takto. Delší vlasy po stranách ke tvářím vypadají velmi lichotivě. Nebo zkuste stejnou délku vlasů a jen je podstřihnout.

2. Z vlasů lze vytvořit mnoho stylů, ale musí být úměrné věku, jinak byste mohla působit mnohem stář a mnohdy i směšně. Můžete si ale dovolit v krátkých vlasech ponechat pár delších špiček. Účes působí efektně a přitom nerušivě.

3. Světlejšími barvami uberete nějaké ty roky z vaší tváře. Zeptejte se stylisty, jaké barvy by nejlépe šly k vaší pleti.

Věk okolo 60 let

Rozhodně volte krátké účesy. Je na vás, jak si vlasy necháte ostříhat, ale věřte tomu, že budete ráda, že máte krátký účes. Je výborný na údržbu a navíc se v něm budete cítit o pár let mladší.

1. Stříbrné vlasy mohou být velmi sexy. Nicméně jsou ženy, které zrovna nevyhledávají přirozenou barvu svých vlasů. Mnoho žen volí blond vlasy, některé své šediny barví na přírodní hnědou. Špatnou volbou je, když přírodní tmavovláska se nabarví na ještě tmavší odstín.

2. To, že už jste starší dáma neznamená, že si na hlavě musíte nechat dělat usedlé helmy. Raději si vybírejte mladší kadeřnice nebo jděte tam, kam chodí vaše dcera.

3. Můžete mít i dlouhé vlasy, když jinak nedáte, ale nejdelší maximálně na ramena. Smotejte je pak do pěkného uzlu a ukažte váš pěkný obličej.

účesy

21. srpna 2007 v 22:23 | Cecilka |  galerie

Konec trápení s odrosty – překrýváme kořínky

12. srpna 2007 v 17:02 | Cecilka |  fígle pro bezva účes

Ať už si barvíte či odbarvujete vlasy, jistě vás trápí odrostlé kořínky. Možnosti jejich odstranění jsou v podstatě tři. Pojďme je probrat jednu po druhé, ať si vyberete tu nejvhodnější právě pro vás.

Sexy blond barva přiláká spoustu pohledů, ale černé odrosty jí na kráse nepřidají. Vlas vyroste zhruba o dva milimetry za měsíc, proto se černé kořínky objeví velmi brzy. Čím tmavší je vaše přirozená barva vlasů proti té z drogerie, tím viditelnější jsou také odrosty.
Černovláska odbarvená na blond vypadá příliš uměle a i její barva pleti upozorňuje na to, že zde něco "nehraje". Nová barva by se proto neměla lišit o více než dva odstíny.

Ideální alternativou k přirozenému prosvětlení kštice je melír. Vybrané pramínky vlasů vaši tvář omladí. V letních měsících budou vaše vlasy působit obzvlášť atraktivně a leskle. Ani u melíru se ovšem odrostům nevyhnete. Mnohdy jsou viditelné již při odchodu z kadeřnictví.

Tloušťka speciální čepice, která se při barvení používá, neumožní aplikaci směsi na samotný kořínek vlasu. Poproste proto o použití alobalových pásků a maximální pečlivost kadeřnice. Naštěstí se tato metoda používá alespoň u delších vlasů naprosto automaticky.
Pokud patříte mezi vyznavačky jednoho barevného odstínu, jste nucena si danou barvu dokoupit a přibaleným štětcem aplikovat potřebné množství přípravku na vaše odrosty. Doba působení se udává v desítkách minut a není radno ji překračovat. Alergické reakci se vyhnete, pokud směs den předem otestujete na pokožce v oblasti zápěstí.

V jednoduchosti je krása, nezacházejte do extrémů a neničte si vlasy příliš častým barvením. Nezapomínejte na kvalitní kosmetiku či výživné masky. Podle kvality vlasu se dnes již posuzuje stav vašeho zdraví. Stačí pouze odeslat jejich potřebný počet na speciální lékařské pracoviště.

proměny

12. srpna 2007 v 16:52 | Cecilka |  galerie
Kliknite pre zobrazenie v plnom rozlíšení
Kliknite pre zobrazenie v plnom rozlíšení
Kliknite pre zobrazenie v plnom rozlíšení
Kliknite pre zobrazenie v plnom rozlíšení
Kliknite pre zobrazenie v plnom rozlíšení
Kliknite pre zobrazenie v plnom rozlíšení


ukázka účesů všech délek

12. srpna 2007 v 16:35 | Cecilka |  galerie

Účesy

M kadeřnictví - účesy, střihy, fotogalerieM kadeřnictví - účesy, střihy, fotogalerieM kadeřnictví - účesy, střihy, fotogalerie
M kadeřnictví - účesy, střihy, fotogalerieM kadeřnictví - účesy, střihy, fotogalerieM kadeřnictví - účesy, střihy, fotogalerie
M kadeřnictví - účesy, střihy, fotogalerieM kadeřnictví - účesy, střihy, fotogalerieM kadeřnictví - účesy, střihy, fotogalerie
M kadeřnictví - účesy, střihy, fotogalerieM kadeřnictví - účesy, střihy, fotogalerieM kadeřnictví - účesy, střihy, fotogalerie
M kadeřnictví - účesy, střihy, fotogalerieM kadeřnictví - účesy, střihy, fotogalerieM kadeřnictví - účesy, střihy, fotogalerie
M kadeřnictví - účesy, střihy, fotogalerieM kadeřnictví - účesy, střihy, fotogalerieM kadeřnictví - účesy, střihy, fotogalerie
M kadeřnictví - účesy, střihy, fotogalerieM kadeřnictví - účesy, střihy, fotogalerieM kadeřnictví - účesy, střihy, fotogalerie
M kadeřnictví - účesy, střihy, fotogalerieM kadeřnictví - účesy, střihy, fotogalerieM kadeřnictví - účesy, střihy, fotogalerie
M kadeřnictví - účesy, střihy, fotogalerieM kadeřnictví - účesy, střihy, fotogalerieM kadeřnictví - účesy, střihy, fotogalerie
M kadeřnictví - účesy, střihy, fotogalerieM kadeřnictví - účesy, střihy, fotogalerieM kadeřnictví - účesy, střihy, fotogalerie
M kadeřnictví - účesy, střihy, fotogalerie

Vyberte si účes podle postavy

12. srpna 2007 v 16:29 | Cecilka |  jaký typ účesu se pro mě hodí

Vyberte si účes podle vaší postavy

Když si vybíráte účes, nezáleží jen na tvaru vašeho obličeje, ale i na vaší postavě. Musíte vzít v potaz, jak bude účes vypadat společně s postavou, protože každé figuře sluší jiný. Proto je důležité, aby vás váš kadeřník bral jako celou osobnost a nesoustředil se jen na vaše vlasy. Pojďte se seznámit s nejzákladnějšími typy postav a s tipy, jaký účes jim sluší.

Jestli jste štíhlá a vysoká, bude vypadat pěkně, když své postavě přidáte křivky. Vlasy na ramena, vlnité nebo krepaté jsou tím nejlepším účesem, který se doporučuje pro hubenou postavu. Dodají ženskost a dívčí vzhled. Naopak nezkoušejte natupírované vlasy 80. let, nepotřebujete přece vypadat vyšší než už jste a mohlo by to působit disproporčně. Vyvarujte se dlouhých a rovných zplihlých vlasů, ty ještě více upozorní na štíhlou postavu. Moc krátké vlasy vypadají chlapecky nebo moc mužně. A vy potřebujte zjemnění. Podívejte se na dlouhé a romantické hřívy modelek.

Vlámský malíř Paul Rubens oslavoval krásu žen plných tvarů. Dnešní trend naštěstí boubelatým ženám opět přeje. Návrháři milují oplácané celebrity. Ale i ty potřebují účes, který jim dokonale padne a bude působit přirozeně. Omezte kudrnatou načesanou hřívu a velký objem. Vlasy na ramena a jemné lokny působí romanticky. Sestříhané vlasy odeberou několik kilo, stejně tak jako jemné a romantické účesy. Hlavní je nemít vlasy moc krátké, na ježka, kratší než mikádo, aby hlava nepůsobila moc kulatě. Své dovede i výběr barvy, tmavší odebírá kila, není to ale pravidlem. Inspirujte se u Salmy Hayek nebo Scarlett Johansson.

Mnoho Američanů vidí svůj účes jako důležitý prvek jejich vzhledu. Mnoho žen i mužů, kteří svému novému účesu věnují až příliš moc času, by po dlouhém uvažovaní chtěli svůj nový účes okamžitě změnit. Lidé se většinou pro svůj účes nerozhodují sami, vždy potřebují menší pomoc. Nápady jim přináší časopisy a celebrity. Není neobvyklé, když muž či žena přijde do kadeřnického salonu a chce si nechat vytvořit stejný účes jako jejich oblíbená celebrita. Další cestou, jak získat dobrý nápad a radu, jsou módní nebo časopisy o kráse a zdraví. V takových publikacích se nejen zákazník, ale i samotný stylista dozví, jaký střih by určité osobě slušel a to právě podle jejího obličeje a postavy.
Pokud jste drobná a hubená, musíte si vybrat účes, který by vás mohl trochu opticky zvýšit, to ale neznamená, že si musíte tupírovat vlasy do výšky, stačí mít je dobře upravené vlasy. Nenoste příliš dlouhé vlasy, které z vás mohou udělat trpaslíka. Zkuste středně dlouhé až krátké. Mohou být sestříhané, lehce vyčesané nahoru, do culíku, copánky, mikáda. Ternem jsou světlé a výraznější, živé barvy vlasů. Skvěle vypadá ofina či patka a něco, co přiláká pozornost na vaše vlasy. S délkou ale nemusí zacházet až do extrémů, příliš krátké vlasy by mohly zdůraznit malou hlavu. Avšak ne vždy je to pravidlem.

Stačí připomenout Natalie Portman s jejím miniježkem a Miu Farow, kterou se nechala inspirovat herečka Michele Williams, které je stejně jako ona vzrůstově malá. Audrey Tatou nebo Kylie Minogue jsou ale skvělým příkladem.

Vysoká a atletická postava si může dovolit většinu střihů. Výhoda atletické postavy je, že skoro ve všech vypadá dobře. Možná jen zapomeňte na obyčejný culík, ten ponechte do posilovny. Spíš se raději soustřeďte na romantické a ženské střihy.

S chlapeckou postavou to není jednoznačné. Záleží jen na vás, čemu dáte přednost. Zvýraznit svou sportovněji stavěnou postavu nebo jestli preferujete zjemnění. Vzpomeňte si na hvězdu a ikonu 60. let modelku Twiggy, která zabodovala nejen díky své ultraštíhlé a chlapecké postavě, ale také díky svému krátkému střihu, který její obličej činil velice zajímavým. Samotní kadeřníci ale doporučují delší střihy.

Ženy s větším poprsím si musí říct, jestli své přednosti chtějí ještě více zvýraznit nebo zakrýt. Pokud volíte variantu první, stačí vlasy nosit vyčesané nahoru, pryč z obličeje a ramen, jednoduše do culíků, drdolů nebo zvolit kratší účes. Zajímavě vypadají i výrazné vlasové doplňky, silné čelenky, sponky. Vlasy, které vás zvýrazní a dodají vám sexy vzhled jsou i lehce vlnité nebo trvalá, ty právě vaše přednosti trochu opticky skryjí. Pozornost bude více přikládána vašim vlasům.


SOPHISTICATED

12. srpna 2007 v 16:20 | Cecilka |  galerie
klikněte zde pro návrat do fotogalerieklikněte zde pro návrat do fotogalerieklikněte zde pro návrat do fotogalerieklikněte zde pro návrat do fotogalerieklikněte zde pro návrat do fotogalerieklikněte zde pro návrat do fotogalerie

extravagance

12. srpna 2007 v 16:16 | Cecilka |  galerie