Virtuální kadeřnictví aneb zvolte ten pravý účes pomocí počítače

25. července 2007 v 14:16 | Cecilka |  fígle pro bezva účes

Změnit účes není jen tak. Ale co naplat, život je změna a stejně jako měníme své oblečení či parfém, toužíme i po novém účesu. Každou změnu provázejí pochybnosti, změnu účesu už ale nemusí. Díky počítači si teď můžete nechat předvést, jak budete ve vysněném účesu vypadat. Přečtěte si o tom, jak změnit váš vzhled bez rizika.

Existují firmy i počítačové programy, které se zabývají změnou image, zvláště pak účesu. Je to velmi nenáročná a relativně levná metoda, jak předejít účesové katastrofě. Na vás je jen dodat fotografii obličeje. A jak by měla taková fotografie vypadat? Měla by být dostatečně velká, nejméně pasová fotografie. Myslete na to, že čím větší rozměr (rozlišení), tím lépe. Pozadí by mělo být jednobarevné a světlé. Hlava musí být na fotografii zpříma a pohled směřovat do objektivu. Na fotografii musíte také mít krk i ramena.

Vlasy je nutné sčesat za uši a ofinu zkrotit čelenkou. Fotografie zásadně ovlivní konečný výsledek, a proto by měla být přesně podle zadání a v co největší kvalitě.

Můžete si pořídit také počítačový program, který vám umožní vyzkoušet si různé účesy doma na svém počítači. Nevýhodou takovýchto programů jsou zastaralé účesy a také větší finanční zátěž. Částka za virtuálního kadeřníka se pohybuje v tisících. Budete-li si navíc chtít vyzkoušet nové účesy, částka se bude zvyšovat. Existují však i kadeřnické salony, kde vám účes přes počítač vyberou. Výhodou je profesionální personál a množství trendy účesů, nevýhodou vyšší cena oproti internetu. Internet je totiž nejjednodušší a nelevnější cesta k výběru nového účesu. Stačí poslat svou fotografii a počkat si na odpověď e-mailem.

Bude vám navržena kolekce účesů, která bude vycházet z vašich požadavků na střih a barvu, ale také z tvaru vašeho obličeje. Většinou je na výběr z více než 4500 účesů a 50 barev. Pozor, tuto službu mohou využít i muži, protože nejen dámské účesy jsou k dispozici. A cena? Příjemně vás překvapí: za 40 účesů zaplatíte 289 Kč, za 25 účesů 239 Kč a za 15 179 Kč. Tahle investice je nesrovnatelná s částkou vynaloženou na nový účes od kadeřnice, který vám v závěru třeba nebude slušet či se v něm nebudete cítit. Nechat si nejdříve udělat nový účes nezávazně je rozhodně prozíravé.

Počítačové účesy mají ale i své nevýhody. Například účes vašich snů nemusí být v databázi účesů, přestože je rozsáhlá. Extrémní účesy si také takto nevyzkoušíte. Navíc jsou některé střihy zastaralé a co se týče barev, ty také nejsou zrovna nejpřirozenější. Možná vás také vyděsí, že ve většině nabízených účesů vypadáte jako s parukou. Je nutné podotknout, že vybrané účesy vám spíše pomůžou v rozhodování co možná ano a co v žádném případě ne, ale konečné rozhodnutí za vás neudělají. Ne vždy také účes a barva odpovídají skutečnosti či proveditelnosti. Hlavní by pro vás měla být konzultace (třeba i nad obrázky s účesy) s kadeřnicí, které důvěřujete a která je opravdová profesionálka. V rozhodování vám pomůžou také lidé, kteří jsou k vám upřímní a na rovinu vám řeknou, co vám sluší více a co méně. Teď už se stačí jen objednat ke kadeřnici a přivítat léto novým účesem.
 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 perdone perdone | Web | 21. června 2015 v 9:07 | Reagovat

česká pošta půjčky O_O

2 ramon ramon | Web | 28. září 2016 v 7:49 | Reagovat

online pujcky police nad metují :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama