Červenec 2007

Vlasové trendy pro rok 2007

25. července 2007 v 14:21 | Cecilka |  nové trendy
Stejně jako v oblasti módy se i u úpravy vlasů mění trendy obrovskou rychlostí. Zatímco však oblečení můžete měnit libovolně, o vlasech to samé bohužel říci nelze. Změna účesu chce skutečnou dávku rozmýšlení a také prozíravosti do budoucna. S největší pravděpodobností vám totiž nově vytvořený hair-style zůstane delší dobu, a to minimálně než vlasy dorostou. V případě chyby či špatného rozhodnutí jsou zde řešení skutečně složité - umělé prodloužení, paruka nebo čepice.

Je pravdou, že i v oblasti kadeřnictví jsou vymýšleny stále nové kreace a tipy, jak být ještě více moderní, ale naučme se předcházet dobu. Každý rok je charakteristický něčím společným, čeho se i módní návrháři vesměs drží. Pojďme tedy odhalit, co bude tím skutečným žhavým hitem v oblasti kadeřnického umění právě pro rok 2007.

Buďme nadčasové, moderní, ale nikoli nudné a nevýrazné.

Pro rok 2007 budou dominantní 4 proudy: Nordic Serenity, Pop Couture, Rustic Deluxe a Sensual Intrigue. Představme si tedy každý zvlášť a poznejme, který přiroste k vašemu srdci.

Nordic Serenity

Objevujme krásu v jednoduchosti a sílu v čistotě, otevřme duchovní prostor, kde se nové technologie střetávají s hlubokým tichem a klidem, vnímejme ještě hlouběji sami sebe a hledejme mír a bezpečí v našem okolí.

Nordic Serenity znamená v angličtině Skandinávský klid a jasnost. Nechme se tedy unášet severskými zářivými motivy, podlehněme jednoduchým trendům a změňme se v anděla. Jemně zvlněné blonďaté vlasy, lesk a jednoduchost, doplňky v odstínech stříbrné, zlaté, krémové nebo jasně bílé - to je Nordic Serenety.

Pop Couture

Je mladistvý, zábavný, troufalý a barevně rozdováděný. Přináší kaleidoskop barev, které se navzájem kříží i doplňují. Představuje zajímavé tvary a vrací nás do 60. letech v moderním podání roku 2007.

Šedesátá léta. To jsou skutečně veselé barvy, nápadité kombinace a optimismus vyzařující i z módy a účesu. Tedy zkuste klasiku 60. let a pohrajte si s fantazií. Zkuste přetvořit éru našich rodičů do trendů nového tisíciletí a experimentujme. Dovoleno je téměř vše.

Rustic Deluxe

Vraťme se k našim nejprvotnějším základům, počátkům civilizace. Poznávejme přirozenost a sílu přírody. Barvy přirozené, hnědé a béžové. Vlasy bohaté, husté, dlouhé, ale upravené. Tmavší odstíny budou skvěle doplňovat make-up v přírodních barvách a bronzově opálenou pokožku.

Sensual Intrique

Značka luxusu a glamour, kde se východ střetává se západem. Dokonalé tvary, kvalitní jemné materiály jako je satén, lesk ve vlasech. Buďte zářivá, dekadentní, hypnotizujte šarmem. Inspirujte se ve Francii a vytvořte si ve vlasech svůdné vlny, ale stále zůstávejte smyslná a tajemná.

Každý z těchto směrů je něčím výjimečný. Každá žena se v některém najde. Nechte se vést a podtrhněte svůj temperament dokonalou image. Potom totiž budete neodolatelná.

Sluneční pomsta – roztřepené konečky

25. července 2007 v 14:18 | Cecilka

Léto nepřináší jen radovánky, ale i starosti. Pečlivě pečujeme o svoji pokožku a tak trochu zapomínáme na naši kštici. Letní vychytávky budete mít v malíčku a také zatočíte s roztřepenými konečky. To vše po přečtení méhočlánku.

Slunce, slaná voda, smog a prach. Tyto faktory a ještě mnohé další působí na strukturu vlasu a dochází k roztřepení jeho konečku. Během letních měsíců, kdy je sluneční záření intenzivnější, používejte speciální "sluneční řady" svých oblíbených vlasových přípravků. Lze je běžně koupit v drogeriích nebo objednat přes internet. Pokud hodláte investovat vyšší částku, navštivte kadeřnické salony. Vyškolený odborník zhodnotí kvalitu vlasu a navrhne vám péči na míru.

Při pobytu u moře si chraňte pokožku hlavy kloboukem nebo čepicí. Určitě jste si již všimla, jak sluníčko zesvětlí původní barvu kštice. Světlé pramínky jsou fajn, ale představte si, jak dostaly vlasy zabrat! Po každém koupání v moři si je vypláchněte sladkou vodou a netřete ručníkem. Zbytečně by se narušil povrch vlasu.

Horký vzduch i vlhko narušují vlasovou strukturu, nepoužívejte proto fény příliš často. Nechte vlasy volně uschnout třeba během noci. Fénovat začínejte studeným vzduchem a ve finále přepněte na teplý. Snažte se udržet vzdálenost mezi fénem a vlasy zhruba 15 cm. Používejte kondicionéry, odstávající šupinky se k vlasu zpět přimknou a vlhkost zůstane uvnitř.

Pečlivě vymývejte zbytky stylingových přípravků, které zbytečně zatěžují. Vlasy si umývejte vlažnou vodou a šampon naneste dvakrát. Z dokonale vymytých vlasů stéká průzračně čistá voda. Na podpoření lesku zakončete oplachování proudem studené vody.

Jednou do měsíce si udělejte výživnou masku: Zahřejte olivový olej, přidejte pár kapek citronu a celou směs aplikujte na vlasy. Potravinářskou fólií obalte kštici a pro "zateplení" použijte froté ručník. Nechte 20 minut působit. Vlasy budou nádherné lesklé.

Virtuální kadeřnictví aneb zvolte ten pravý účes pomocí počítače

25. července 2007 v 14:16 | Cecilka |  fígle pro bezva účes

Změnit účes není jen tak. Ale co naplat, život je změna a stejně jako měníme své oblečení či parfém, toužíme i po novém účesu. Každou změnu provázejí pochybnosti, změnu účesu už ale nemusí. Díky počítači si teď můžete nechat předvést, jak budete ve vysněném účesu vypadat. Přečtěte si o tom, jak změnit váš vzhled bez rizika.

Existují firmy i počítačové programy, které se zabývají změnou image, zvláště pak účesu. Je to velmi nenáročná a relativně levná metoda, jak předejít účesové katastrofě. Na vás je jen dodat fotografii obličeje. A jak by měla taková fotografie vypadat? Měla by být dostatečně velká, nejméně pasová fotografie. Myslete na to, že čím větší rozměr (rozlišení), tím lépe. Pozadí by mělo být jednobarevné a světlé. Hlava musí být na fotografii zpříma a pohled směřovat do objektivu. Na fotografii musíte také mít krk i ramena.

Vlasy je nutné sčesat za uši a ofinu zkrotit čelenkou. Fotografie zásadně ovlivní konečný výsledek, a proto by měla být přesně podle zadání a v co největší kvalitě.

Můžete si pořídit také počítačový program, který vám umožní vyzkoušet si různé účesy doma na svém počítači. Nevýhodou takovýchto programů jsou zastaralé účesy a také větší finanční zátěž. Částka za virtuálního kadeřníka se pohybuje v tisících. Budete-li si navíc chtít vyzkoušet nové účesy, částka se bude zvyšovat. Existují však i kadeřnické salony, kde vám účes přes počítač vyberou. Výhodou je profesionální personál a množství trendy účesů, nevýhodou vyšší cena oproti internetu. Internet je totiž nejjednodušší a nelevnější cesta k výběru nového účesu. Stačí poslat svou fotografii a počkat si na odpověď e-mailem.

Bude vám navržena kolekce účesů, která bude vycházet z vašich požadavků na střih a barvu, ale také z tvaru vašeho obličeje. Většinou je na výběr z více než 4500 účesů a 50 barev. Pozor, tuto službu mohou využít i muži, protože nejen dámské účesy jsou k dispozici. A cena? Příjemně vás překvapí: za 40 účesů zaplatíte 289 Kč, za 25 účesů 239 Kč a za 15 179 Kč. Tahle investice je nesrovnatelná s částkou vynaloženou na nový účes od kadeřnice, který vám v závěru třeba nebude slušet či se v něm nebudete cítit. Nechat si nejdříve udělat nový účes nezávazně je rozhodně prozíravé.

Počítačové účesy mají ale i své nevýhody. Například účes vašich snů nemusí být v databázi účesů, přestože je rozsáhlá. Extrémní účesy si také takto nevyzkoušíte. Navíc jsou některé střihy zastaralé a co se týče barev, ty také nejsou zrovna nejpřirozenější. Možná vás také vyděsí, že ve většině nabízených účesů vypadáte jako s parukou. Je nutné podotknout, že vybrané účesy vám spíše pomůžou v rozhodování co možná ano a co v žádném případě ne, ale konečné rozhodnutí za vás neudělají. Ne vždy také účes a barva odpovídají skutečnosti či proveditelnosti. Hlavní by pro vás měla být konzultace (třeba i nad obrázky s účesy) s kadeřnicí, které důvěřujete a která je opravdová profesionálka. V rozhodování vám pomůžou také lidé, kteří jsou k vám upřímní a na rovinu vám řeknou, co vám sluší více a co méně. Teď už se stačí jen objednat ke kadeřnici a přivítat léto novým účesem.

domácí recepty na vlasy

11. července 2007 v 21:10 | Cecilka |  jak o vlasy pečovat
Vaječný šampón pro suché vlasy
- 1 bílek
- 2 žloutky
- lžička medu
- 2 lžíce olivového oleje
- šťáva z 1 citronu

Postup: Bílek a žloutek rozkvedlej, poté do směsi přidej med, olivový olej, citónovou šťávu a vše důkladně promíchej. Hotovou směs pak použij jako běžný šampon.

Citronová regenerační kůra pro lesk - vhodná pro všechny typy vlasů

- šťáva z jednoho citronu
- 1/2 litru vody
- 2 polévkové lžíce olivového oleje

Postup: Citrónovou šťávu sceď přes sítko. Do olivového oleje nejdřív přimíchej vodu a teprve pak citrónovou šťávu. Směs zahřej asi na 35 stupňů, vmasíruj do vlhkých vlasů a po 30 minutách důkladně smyj.

Medová vyživující kůra - pro lámavé a suché vlasy

- lžíce tekutého včelího medu
- 1 žloutek

Postup: Med smíchej se žloutkem a směs vetři do vlasů. Vlasy zabal na 15 minut do ručníku a potom je pečlivě umyj šampónem. Opakuj pravidelně 1x týdně.

Regenerační zábal pro barvené vlasy z kiwi

Podle délky vlasů rozmačkej 2 až 3 kiwi a zřeď trochou minerálky. Pastu nanes na umyté vlasy, zabal je do igelitu a pak do ručníku. Nech dvacet minut působit a potom vlasy dobře opláchni teplou vodou.

Avokádová maska pro suché vlasy

Rozmačkej půlku dužiny avokáda a přidej k ní tři polévkové lžíce majonézy. Směs důkladně promíchej a nanes ji na navlhčené vlasy. Nech ji působit asi 20 minut a potom vlasy běžným způsobem umyj.

Vlasová kúra z kopřiv pro tmavé vlasy, omezuje padání vlasů

- 20 dkg čerstvých kopřiv
- 1 litr vody
- 2 lžíce octa

Postup: Vše smícháme a vaříme asi 5 minut. Vychladíme a každý den si vlasy tímto nálevem oplachujeme. Skladujeme maximálně tři dny, poté si připravíme nálev nový.

Sexy drdol

11. července 2007 v 21:01 | Cecilka |  společenské účesy
Chystáte se na večírek či oslavu a lámete si hlavu s účesem? Nechte se inspirovat celebritami! Vyberu ten nejlepší právě pro vás a poradím vám jak na něj. Co se týče vlasů, budete za hvězdu, zbytek už je na vás…

Každá filmová hvězda platí svému kadeřníkovi horentní částky za styling a střih. A výsledek je pak opravdu ohromující. Jistě jste v magazínech viděla fotku oplácané J.Lo s mastými vlasy a pak po " proměně" třeba na přehlídce Valentina. Takový ohromný rozdíl! Vlasy jsou opravdu korunou krásy.

První účes, který stojí za zmínku, si oblíbila Drew Barrymore. Umyté vlasy rozčesejte hřebenem s řídkými zuby, vetřete pěnové tužidlo a vytvořte pevný culík. Gumičkou v barvě vašich vlasů stáhněte hřívu zhruba pět centimetrů nad krkem. Pár pramenů ponechte stranou. Na zbytek použijte speciální vycpávky ve tvaru natáčky a vlasy na ně namotejte klasickým způsobem. Budete potřebovat asi tři kusy. Viditelné boky vycpávek zamaskujte zbylými prameny a upevněte černými pinetkami. Celý účes pečlivě přelakujte, zejména poletující drobné vlásky kolem uší a čela. Drew zvolila jako doplněk zlaté kruhové náušnice s bílými kamínky a vypadala opravdu úžasně.

Další celebrita hodná následování je Gwen Stefani. Tato zpěvačka a také módní návrhářka zvolila neobvyklý účes ku příležitosti předávání cen MTV. A jak si ho vytvoříte vy? Čisté polodlouhé vlasy stáhněte do culíku ovšem bez širokého pramenu vlasů od čela. Z culíku vytvořte drdol spíše protáhlejšího tvaru a důkladně zafixujte sponkami. Pramen táhnoucí se od čela natupírujte a vytvořte "kupku", kterou schováte drdol. Účes nalakujte a uhlaďte rukou. Bude slušet spíše oválnému obličeji. Ženy, které rády vzbuzují rozruch, se v něm budou cítit báječně. Tento účes je velmi dominantní a nevyžaduje přemíru doplňků.

konec splihlým vlasům

2. července 2007 v 15:12 | Cecilka |  fígle pro bezva účes
Vlasy jsou vizitkou každé ženy. Jistě dobře víte, že nezáleží ani tak na tom, abyste měla perfektní make-up, ale hlavně na vašich vlasech. Údržba naší hřívy není vůbec jednoduchá, jelikož jí doprovází spousta problémů, způsobených vnějšími vlivy, zacházením a vrozenou kvalitou vlasů. Jedním z nejčastějších trápení, které se s vlasy pojí, je problém zplihlých vlasů.

Každá žena si přeje mít krásné vlasy jako Maryša z filmu Postřižiny dle předlohy knihy Bohumila Hrabala a touží po tom, aby se každý za její hřívou otáčel. Jenomže, ne každému příroda nadělila tento dar. Ale s čím k vám příroda nebyla štědrá, s tím vám pomůžu.

Zplihlé vlasy jsou věcí, která vám na vzhledu rozhodně nepřidá. Tato nežádoucí věc trápí zejména lidi s řídkými, slabými a jemnými vlasy, ale není to vždy pravidlem. Velikým problémem je, že vlasy nechtějí držet žádný tvar.

Problém se dá vyřešit, ale boj s ním není vůbec jednoduchý. Poradím vám pár triků, které vám pomohou, a to zaručeně.


Jak bojovat se zplihlými vlasy:

1. Nejdůležitější je vybrat si správný střih vlasů. Problematika zplihlé hřívy si žádá hodně velké sestříhání, tím se vlasy nadzdvihnou a objem se několikanásobně zvětší. Pokud máte jemné vlasy, nenechávejte je narůst déle, než po ramena, jelikož se potom cuchají a nevypadá to dobře.

2. Zásadou číslo dvě je časté mytí. Jakmile necháte vlasy, aby se zamastily, zplihnou na to šup. Vybírejte si šampóny na zvětšení objemu. Vlasy často plihnou i použitím silného kondicionéru, takže je lepší si vybrat kvalitní a slabý přípravek.

3. Zplihlé a jemné vlasy můžeme rychle změnit v bujnou hřívu pomocí objemového spreje nebo tužidla na vlasy. Ale pozor, zde platí pravidlo málo je někdy více. Pokud nanesete tužidla příliš mnoho, vlasům tím rozhodně neprospějete, vlasy se ničí.

4. Důležitou věcí je, aby byly vlasy fénovány správným způsobem. Foukejte je co nejvíce směrem od hlavy. Výborné jsou kulmofény, které se snadno používají a k vlasům jsou šetrné. Ovšem dejte si pozor na to, abyste je nefénovali příliš horkým vzduchem. Vlasy, které mají tendenci plihnout se často krepatí a ničí.

5. Na kvalitě se podepisuje i správný styl stravování. Dobrými zdroji je libové maso, drůbež, ryby, sýry, vejce, ořechy, semínka, luštěniny, mořské řasy, mandle a paraořechy. To, co člověk zbaští se odráží na kvalitě jeho vlasů.