načechrejte vlasy fénem

21. června 2007 v 13:05 | Cecilka |  jak o vlasy pečovat
Dnes máme ve všem obrovskou možnost volby. Nic není jen funkční nebo jen stylové, vždy můžete mít obojí a ještě něco navrch. Ne vždy je to ale výhoda. Naopak, vybírání toho nejvíce vhodného je často časově náročné a v závěru ne pokaždé úspěšné. Co se týče fénů, vybrala jsem je za vás a pro vás, zúžila možnost volby a navrhla různé druhy. Konečný výběr je na každém. První, čím byste se při koupi nového fénu měla řídit, je jeho použití. Samozřejmě, že by měl vysušit vaše vlasy, ale měl by je i ochránit před poškozením horkým vzduchem? A jde to vůbec? Nebo toužíte hlavně po tom, aby byly suché co nejrychleji a na ostatní kašlete? Chcete pomocí fénu vlasy tvarovat? Cestujete? I do zahraničí? Máte problémy s kudrnacením vlasů?

Většina fénů má dvě nastavitelné rychlosti a stejný počet nastavitelných teplot, i když existují i fény se třemi a čtyřmi možnými teplotami a rychlostmi. Novinka, kterou fény dob minulých neoplývají je systém Power protect pro šetrné vysoušení vlasů při 57 stupních Celsia.

Pokud je vaší prioritou rychlost a hladkost, zvolte fén s iontovou technologií. Jak funguje? Záporné ionty způsobují, že se velké kapky vody na vlasech rozpadají na menší. Když jsou kapky menší, vstřebává se víc vody a vlasy se rychleji usuší. Přitom je také dodáváno více vody vlasovým váčkům,což má ochranný a vyhlazovací účinek. Od hladkého povrchu se odráží více světla, takže vlasy pak vypadají lesklejší. Tato technologie také pomáhá redukovat kudrnacení a statický náboj ve vlasech. Můžete také zvolit fén s technologií Jet turbo boost pro extra rychlé vysoušení.Jestli chcete vlasy při foukání také tvarovat, pořiďte si fén s hubicí pro vysoušení a tvarování vlasů. Pomáhá směrovat vzduch při formování účesu kartáčem. Profesionální kadeřnice používají zásadně tento typ fénů. Hodit se vám bude fixace účesu chladným vzduchem, stejně jako ondulační tryska pro formování a styling účesu. Cestovatelky a cestovatelé jistě ocení cestovní fén na vlasy. Je menší než fén pro domácí použití, má sklopnou rukojeť, takže vám ušetří místo ve vašem zavazadle a často se prodává i s cestovním pouzdrem, do kterého ho bezpečně uložíte. Vybírejte podle váhy a velikosti, ideální je co nejmenší. Pokud cestujete do zahraničí, kupte si fén s duálním napětím nebo adaptér. Délka síťové šňůry je obvykle 1,8 metrů, což by vám pro úpravu vlasů v koupelně mělo stačit.

A další drobnosti, které vám zpříjemní práci: centrální vypínač pro snadné používání praváků i leváků, závěsné oko pro snadné uložení, pojistka proti přehřátí, ochrana proti zanesení filtru nebo ochrana proti nasátí vlasů, to v případě, že si na svých vlasech zakládáte. Nezapomeňte také, že si můžete vybrat barvu, tvar a velikost přesně podle vašich představ. Cena fénů začíná na dvou, třech stovkách a dokáže se vyšplhat až na 2 000 Kč, většina jich ale stojí kolem 500 Kč.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 mik mik | Web | 21. června 2007 v 13:08 | Reagovat

super

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama