Melír podle typu a tvaru obličeje

24. června 2007 v 21:09 | Cecilka |  jaký typ účesu se pro mě hodí
Chcete si pořídit trendy účes a bojíte se náhlé a násilné změny? Zkuste melír! Jemné proužky váš účes skvěle oživí a omladí vás, pokud ovšem zvolíte správný odstín a oblast kolem obličeje, kterou chcete zvýraznit nebo naopak potlačit. Přečtěte si tedy, jak na věc!

Melír je poměrně mladá technika, kdy se na vybrané pramínky vlasů aplikuje barva nebo odbarvovač. Výsledkem je zesvětlení nebo naopak ztmavení určitých partií vlasů. Zejména ty světlé velmi pěkně vypadají během letních dnů.Velmi důležité je zvolit vhodný odstín. Vycházejte ze své přirozené barvy a k melírování si zvolte barvu maximálně o dva tóny tmavší nebo světlejší.

Rozeznáváme několik základních tvarů obličeje a pro každý je vhodné jiné umístění melírových pramínků. Pokud si je ovšem neděláte po celé ploše vlasů. Je-li váš obličej kulatý s nevýraznou bradou, bude vám slušet promelírování po stranách tváří. Opticky se vám protáhne tvar obličeje. A obzvlášť pěkně bude vypadat na vyžehlených dlouhých vlasech. Majitelkám oválné hlavy doporučujeme zesvětlené pramínky v ofince a po stranách obličeje. Pokud je na vás dominantní brada a lícní kosti, zvolte melír v oblasti uší. Srdcovitý obličej vypadá velmi žensky, můžete proto zvolit i účes "na kluka" v kombinaci s melírem!

Pokud si netroufáte na melírování doma (mimochodem děláte dobře), vypravte se do kadeřnického salonu, kde vám profesionálové odborně poradí, jaká barva je pro vás nejvhodnější. Opravdu se čas od času vyplatí investovat do svého vzhledu vyšší částku. Kadeřník navrhne i vhodné přípravky na " udržení" barvy i střihu na svém místě. Nespornou výhodou melíru je, že odrosty, vznikající růstem vlasů, nejsou tolik viditelné jako u barvy aplikované na všechny vlasy. Nebojte se proto experimentovat a dejte proužkům šanci.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama