krepování vlasů?Proč ne?jsou stále IN!

21. června 2007 v 12:02 | Cecilka |  nové trendy
Co je to krepování? Jedná se o jeden z mnoha způsobů úpravy vlasů. Výhodou je, že nakrepování vlasů je pouze dočasnou záležitostí, a tak je vhodná pro zpestření např. na ples, večírek, či jakoukoliv jinou příležitost, při které chcete trošku vyniknout, zaujmout nebo prostě jen toužíte po změně. Po umytí se pak vlasy opět vrátí do původní podoby.

Ke krepování není zapotřebí ani chemie ani nůžek, postačí malá "kouzelná věcička" - krepovací žehlička, její zapojení do zásuvky a snad ještě troška fantazie. Princip krepování je stejný jako u kulmování.

Teplý vzduch zahřeje vlasy, které jsou pak více poddajné a snadno tvarovatelné. Před krepováním musí ale být vlasy naprosto suché!

Ideální tvar obličeje pro krepování vlasů je malý a oválný, ale vše je samozřejmě individuální, a navíc lze provádět krepování jen částečné, které se může hodit k jakémukoliv tvaru obličeje. Pokud si nejste jista, zda vám bude krepování slušet, zkuste si na noc uplést drobné copánky. Ráno po jejich rozpletení docílíte podobného efektu jako u krepovačky (ale samozřejmě vám to zabere mnohem více práce, a také času - je třeba nechat copánky přes noc). Za zkoušku nic nedáte, a když se to náhodou nepovede, umýt si vlasy a vlnky odstranit můžete kdykoliv. Sice přijde vaše večerní práce a snaha vniveč, ale je to pořád lepší, než koupit krepovací žehličku a pak zjistit, že to byly vyhozené peníze, protože vám vlnky nesluší.

Pokud jste ale došly k závěru, že jsou pro vás naopak tím pravým, je určitě dobré si krepovačku koupit, protože práce s ní je jednodušší, zabírá méně času, a především textury vlasů jsou mnohem výraznější a také déle vydrží. Za cenu okolo pouhých 500 korun si dnes můžete pořídit multifunkční žehličku i s výměnnými tvarovacími vložkami na krepování, vlnění i narovnávání vlasů. A s takovým arzenálem se dá experimentovat třeba roky. Rozhodně by se ale neměly krepovat vlasy poškozené, neboť horký vzduch samozřejmě vlasy namáhá a mohl by je tak ještě více poškodit. Proto není ani vhodné krepovat si vlasy příliš často.

Krepovací technika je vhodná především pro mladé, neboť je lehce bláznivá, veselá, hravá a především tvůrčí. Fantazii se zde meze nekladou.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 AllusQa AllusQa | 14. února 2009 v 12:53 | Reagovat

Kdyz si krepuju vlasy tak mam velkou hrivu, jak si je teda mam nakrepovat abych nevypadala jako lev??:-D

2 :D :D | 10. ledna 2014 v 14:34 | Reagovat

zkus si je trochu rozčesat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama