jak řádně regenerovat vlas

15. června 2007 v 19:14 | Cecilka |  regenerační péče pro vlasy
Regenerační prostředky:
Použití regeneračních přípravků je nezbytné při všech kadeřnických úkonech,zvláště při úkonech chemických.Všechny zásahy,mezi něž patří i mytí vlasů,zbavují vlas i pokožku ochranné vrstvy a do pokožky mohou pronikat různé škodlivé látky a bakterie.
K poškození dochází jak cestou chemickou(tj.nesprávným používáním přípravku,tak při nadměrném vystavování vlasů slunečnímu záření a neštrným zacházením při česaání a spol.)
A cestou mechanickou.Některé zákaznice si vlasy poškodí neodborným zacházením s kadeřnickými přípravky.K poškození mechanickému dochází nesprávným tupírováním,
nadměrnému používání laků,spaní v natáčkách.V íce škodí chemické látky zásadité,které rozpouštějí vlasovou rohovinu..Účelem regenerace vlasů je zklidnit pokožku a dodat vlasům potřebné látky.
Bilinné oplachy:třeba z heřmánku či kopřiv zklidňují pokožku a působí proti zánětlivě.
Lze i používat zábaly:jsou to krémy dobře smíchatelné s vodou.Obsahují nejčastěji vitamíny,lecitin,cholesterol…
Olej na vlasy:jsou čištěné rostlinné oloje nebo směsy rostlinných olejů s parafinovým olejem.
Vracejí vlasům pružnost a lesk,zabraňuje jejich vysušováním a lámáním a zároveň zpevňují účes.Proto se hodí pro vlasy suché a lámavé.Většina olejů se nanáší tak,že se malé možství nakape na dlaň,rozetře se a teprve potom se nanáší hlazením.Významem těchto olejů je v tom,že na vlasech vytvářejí temký film,který dodává víše uvedené vlasnosti.
Olejové obklady na vlasy:se používají na vlasech suchých a nepoškozenýcha to před mytím hlavy.Vyživují pokožku i vlasy-Jemně se vtírají do vlasů až na pokožku.Pak se vlasy zabalí do ručníku a obklad necháme působit 20-30 minut.Poté se vlasy umyjí šamponem s přisadou vitamínu F,vaječného žloutku..
Složení regeneračních prostředků:
Regenerační přípravky obsahují mastné látky-tuky,sloučeniny mastných kyselin a glycerinů.
Triglyceridy jsou estery glycerolu s vyššími mastnými kyselinami.Tvoří podstatnou část živočišných druhů a rostlinných olejů.Oba druhy těchto tuků mají malé molekuly,a proto vynikají schopností vstřebávat se do pookožky.Na pokožku a vlasy se nanášejí ve formě emulze s vodou.
Cholesterol je krystalická organická látka ze skupiny steroidů.Vyskytuje se v membránách všech buněk živočišných tkání.Je rozpustný ve vodě.
Prafin má dobré inpregnační vlasnosti a vzdoruje silným chemickým látkám.Je to krystalická směs vyšších nasycených alifatických uhlovodíků.
Lecitin ovlivňuje látkovou výměnu.Získává se z vaječného žloutku nebo z některých rozpustných olejů.
Rostlinné extrakty jsou výtažky z rostlin.Působí hojivě a prokrvují pokožku.
Skupiny vitamínů A,B,E, a F normalizují pokožku,regulují růst vlasů,a příznívě ovlivňují nervovou soustavu.
Kyselina nikotinová působí na rozšíření krevních kapilár.
Kyselina pantotenová je obsažena např.ve včelí matří kašičce.Brání silnému maštění vlasů.
Tkáňové extrakty se získávají ze zvířecích orgánů,převážně z placenty.Obsahují enzymy a některé i vitamíny.Velmi málo se používají mužské hormony,které zvyšují činnost mazových žláz,a ženské pohlavní hormony,které ji snižují.Tyto hormony mohou nevhodně ovlivnit fce pohlavních žláz a orgánů.
Druhy regenerace:
Povrchová regenerace:Nahrazuje vlasový maz.Vtíráme malé dávky regeneračního přípravku na mokré vlasy bez splachování.Vhodná je bilinková lázeň.
Hloubková regenerace:nahrazuje formu zábalu výživné látky ve vnitřní struktuřr vlasu,odebrané při chemických úkonech.Přípravky volíme podle charakteru vlasu a stupně poškození.Přípravek nanášíme na jednotlivé pramínky plochým štětcem a po nanesení vlasy sčešeme do kruhu.Poté přiložíme igelitovou čepici a necháváme působit buď teplotou těla,nebo pro zvýšení účinku zahřejeme pod sušákem.Doba bez zahřátí je 20 minut,po zahřátí se doba působení krátí o polovičku na 10 minut.Pak se vlasy smyjou vlažnou vodu.
Rozdělení:
Vitamíny rozpustné v oleji:Vitamin A,D,E,F
Vitamíny rozputné ve vodě:Vitamin C,B,B2,B3,B6,H,
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 L.e.n.i.n.k.a L.e.n.i.n.k.a | 2. února 2009 v 17:31 | Reagovat

Stránky jsou fakt super.. Studuji kadeřnici posledním rokem a mám před závěrečnýma zkouškama.. a vetšinu veci do seminárek atd. čeprám odtud... MOC super děkuji

2 Jane Jane | E-mail | Web | 26. března 2015 v 9:25 | Reagovat

Na regeneraci vlasů je dobrá maska na vlasy http://www.bioaromakosmetika.cz/Prirodni-kosmetika/vlasova-regenerace/maska-s-avokadovym-olejem-a-bambuckym-maslem Bambucké máslo pěkně vyživuje.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama