Červen 2007

Melír podle typu a tvaru obličeje

24. června 2007 v 21:09 | Cecilka |  jaký typ účesu se pro mě hodí
Chcete si pořídit trendy účes a bojíte se náhlé a násilné změny? Zkuste melír! Jemné proužky váš účes skvěle oživí a omladí vás, pokud ovšem zvolíte správný odstín a oblast kolem obličeje, kterou chcete zvýraznit nebo naopak potlačit. Přečtěte si tedy, jak na věc!

Melír je poměrně mladá technika, kdy se na vybrané pramínky vlasů aplikuje barva nebo odbarvovač. Výsledkem je zesvětlení nebo naopak ztmavení určitých partií vlasů. Zejména ty světlé velmi pěkně vypadají během letních dnů.Velmi důležité je zvolit vhodný odstín. Vycházejte ze své přirozené barvy a k melírování si zvolte barvu maximálně o dva tóny tmavší nebo světlejší.

Rozeznáváme několik základních tvarů obličeje a pro každý je vhodné jiné umístění melírových pramínků. Pokud si je ovšem neděláte po celé ploše vlasů. Je-li váš obličej kulatý s nevýraznou bradou, bude vám slušet promelírování po stranách tváří. Opticky se vám protáhne tvar obličeje. A obzvlášť pěkně bude vypadat na vyžehlených dlouhých vlasech. Majitelkám oválné hlavy doporučujeme zesvětlené pramínky v ofince a po stranách obličeje. Pokud je na vás dominantní brada a lícní kosti, zvolte melír v oblasti uší. Srdcovitý obličej vypadá velmi žensky, můžete proto zvolit i účes "na kluka" v kombinaci s melírem!

Pokud si netroufáte na melírování doma (mimochodem děláte dobře), vypravte se do kadeřnického salonu, kde vám profesionálové odborně poradí, jaká barva je pro vás nejvhodnější. Opravdu se čas od času vyplatí investovat do svého vzhledu vyšší částku. Kadeřník navrhne i vhodné přípravky na " udržení" barvy i střihu na svém místě. Nespornou výhodou melíru je, že odrosty, vznikající růstem vlasů, nejsou tolik viditelné jako u barvy aplikované na všechny vlasy. Nebojte se proto experimentovat a dejte proužkům šanci.

nejnovější módní trendy

24. června 2007 v 21:07 | Cecilka |  nové trendy
Říká se, že - "žena mění hlavu, když mění chlapa" - něco na tom pravdy bude. Ovšem některé ženy nečekají na změnu partnera, ale mění střih a barvu svých kadeří podle kadeřnických trendů. Každého půl roku tak vypadají jinak.

Účesy, střihy a odstíny vlasů se mění podle přísného módního diktátu. Svůj comeback slaví v pravidelných intervalech. S vlasy je to jako s módou, ve chvíli, kdy zapomenete na konkrétní styl, je načase, aby se vrátil a znovu vše oživil. Patka střídá ofinku, dlouhé vlasy vrabčí hnízdo či rovné hřebíky měkké vlny. Každá generace si tak zažije nespočet proměn vlasových stylů a snad jen málo která žena ho nevyzkouší.

Podle kadeřnických pravidel se ženské kadeře rozdělují do tří kategorií, kterými jsou krátké vlasy, středně dlouhé neboli polodlouhé vlasy a dlouhé vlasy. Každý rok "frčí" jiná délka, odstín či střih vlasů. Pokud máte svou dvorní kadeřnici, tak bezpečně bude vědět, aniž by se podívala do diáře, kdy jste ji navštívila naposledy. Dodržujete-li pravidelný tříměsíční interval v péči o své vlasy, pozná vaše "kouzelnice s nůžkami" ono dané období velice rychle. Jak? Podle střihu účesu.

Krátké vlasy si za svůj život vyzkouší snad každá žena. Krátký účes je mnohdy vnímán jako symbol nezávislosti, kreativity, odhodlání a samostatnosti. Péče o nakrátko ostříhané vlasy může být velmi snadná, ale také velmi náročná. Velice záleží na tom jaká je struktura vašich vlasů a jak "dlouhé" vlasy jsou. Letos vrabčím hnízdům odzvonilo a do popředí se derou účesy polodlouhé. Nechcete-li se však vzdát vašeho krátkého sestřihu, zvýrazněte ho občas speciálním stylistickým přípravkem.

Středně dlouhé vlasy bývají nejpříjemnější volbou. Dají se velmi snadno upravovat a s pomocí stylingových přípravků, trochy úsilí a času dokážete vytvořit zajímavé účesy. Polodlouhý střih se setkává s velkým ohlasem, neboť žena může být pokaždé jiná. Může se ukazovat jako chameleón na společenských akcích, v práci či při sportu. Polodlouhý střih splývající kolem tváří bude letos trefou do černého.

Dlouhé vlasy bývají spojovány s princeznami a jejich pohádkovým životem. Na dlouhých vlasech je viditelná každá chybička. Majitelky dlouhých vlasů by se péči o svou hřívu měly věnovat velice pečlivě. Dlouhé vlasy se nerovná zdravé vlasy, přímá úměra tu bohužel neplatí. Struktura vlasu je pro kadeřníka a správný střih velice důležitá. Letos budou IN elegantní účesy, větší vlny a na první pohled jednoduché střihy. Dlouhé i polodlouhé vlasy můžete doplnit o krátkou či delší ofinku.

Kartáčování vlasů,co by ste měli vědět!

24. června 2007 v 20:57 | Cecilka |  jak o vlasy pečovat
Okolo kartáčování vlasů kolují často mýty a panují na něj rozdílné názory. Jedni tvrdí, kartáčujte, co to dá, druzí zase, ať se s kartáčováním vlasů krotíte. Udělejte si jasno jednou provždy, následující článek vám v tom pomůže!

Prý už staří Číňané tvrdili, že hlava je jednou z nejdůležitějších oblastí těla a že vlasy představují životní sílu. Věřili, že starostlivá péče o vlasy může nejenom život udržet, ale i prodloužit. V knize o prodloužení života se píše, že časté česání a kartáčování vlasů dodává člověku novou energii, sílu a prodlužuje život. I dnes léčí klasická čínská medicína bolesti hlavy, stavy podrážděnosti, emocionální a nekontrolované stavy vzrušení pravidelným kartáčováním vlasů. Kartáčování vlasů je v podstatě masáž hlavy, a ta povzbuzuje prý i funkci mozku a vyhlazuje pleť.

Říká se, že důkladné kartáčování vlasům prospívá a dodává lesk. Pravdou ovšem je, že nadměrné kartáčování může způsobit lámání vlasů. Odkudsi se také vzalo magické číslo 100, které udává optimální počet tahů kartáčem. Úplně ale stačí vlasy 20x pročísnout. Velmi důležitá je v případě kartáčování kvalita kartáče. Používáte-li kartáč či hřeben, který není vhodný pro váš typ vlasů, docílíte maximálně toho, že přemístíte kožní maz od kořínku ke konečkům. Vlasy budete mít sice lesklejší, ale také mastnější.

Silným kartáčováním, především nylonovými kartáči, vytrháváte vlasy předčasně, zatímco jinak by vydržely ještě déle než dva měsíce. Mimo to se ničí svrchní vrstva vlasů. Nejlepší co můžete pro své vlasy udělat je pořídit si na ně kartáč z přírodních a jemných štětin. Takovýmto kartáčem snadno odstraníte mrtvé kožní buňky a nečistoty. To pomáhá účinnějšímu využití výživných látek. Také pomocí dobrého kartáče podporujete zdravý růst vlasů.

Můžete vyzkoušet kartáč se systémem poloviny měkkých a tvrdých nestříhaných štětin divokého prasete, který se vyrábí ručně. Zajímavým tipem je také kartáč, do jehož teplovzdorných štětin je zakomponovaný komplex přirozených iontů. Při kartáčování vlasů dochází k aktivaci zdravých iontů, které pak rozrušují shluky molekul vody na mikroskopicky drobné částečky, čímž umožní vlhkosti proniknout celým vlasem a zároveň se zpevňuje vlasová kutikula. Díky tomuto doplnění vlhkosti jsou vlasy hedvábné, lesklé a poddajné.

Nový módní sestřih

24. června 2007 v 20:55 | Cecilka |  nové trendy
Horké letní dny se blíží mílovými kroky a vy jistě přemýšlíte, jak se zchladit. Studené nápoje i pivo nechte v lednici a spěchejte do kadeřnického studia. Až si do svých nově přistřižených vlasů vetřete chladivý gel, rázem se dostaví pocit osvěžení.

Krátké účesy u mužů niky nevyjdou z módy. Kromě velmi známé doby hippie, kdy nebylo možno rozeznat ženu od muže jen podle vlasů, registrujeme přerostlé lokny u pánů opravdu zřídka. Muži jsou přitahováni k dlouhovlasým ženám, je to jakýsi symbol ženství i sexuality.

Během léta se zdá být kratší sestřih pohodlnější. Pokožka hlavy lépe "dýchá" a také se méně potí. Po krátké sprše či plavání v moři si nemusíte vlasy dlouze sušit. Do obličeje nespadají prameny vlasů, proto vynikne struktura vaší tváře. Nechte se inspirovat americkými herci a zvolte si účes jako hrdina seriálu LOST. Inspiraci také přináší sestřih Vina Diesela. Jedná se o naprosto jednoduše udržovatelný i vysoce praktický účes. Požádejte svoji kadeřnici, aby použila strojek a vyholila vlasy na 4 milimetry. Výška střihu musí být po celé hlavě stejná. K dotvoření ideálního vzhledu použijte stylingový gel, více se vlasy nemusíte zabývat.

Co se barevnosti týče, držte se svého přirozené odstínu. Pěkně vypadají nenápadné melíry. V létě vyniknou mnohem lépe, jeví se velmi přirozeně a opticky dodají vlasům potřebný lesk. Střih i barvu nejlépe zvolí zkušený kadeřník. Ovšem i mistr tesař se někdy utne. Důkazem tohoto lidového rčení se stal známý fotbalista a mužská módní ikona David Beckham. Nedávno se na veřejnosti objevil s novým barevným přelivem. Z tmavě hnědé přešel na drastický odstín blond. Výsledkem byla nelichotivá přezdívka Marylin, kterousi vysloužil od svých spoluhráčů.

když vlasy volají SOS

21. června 2007 v 13:09 | Cecilka |  jak o vlasy pečovat
Zdravými a tudíž i krásnými vlasy se může pochlubit málokterá žena. Vlasy mnohých jsou suché, lámou se a mají roztřepené konečky díky častému barvení, vypadávají, protože nemají dostatečnou péči a výživu nebo postrádají lesk a jsou křehké, protože poničené.

Naštěstí existují cesty, jak z toho ven. Obzvláště barvené vlasy vyžadují pravidelnou péči. Posbírejte doma všechnu vlasovou kosmetiku, kterou používáte a přesvědčte se o tom, že je určená na barvené vlasy a pokud ne, vyměňte ji. Dnes jsou k dispozici výrobky nejen na vlasy barvené, ale i na vlasy odbarvované, melírované, u barvy se rozlišuje i to, zda máte vlasy blond, zrzavé nebo jste brunetka, stejně tak si lze koupit vlasovou kosmetiku na vlasy zesvětlované nebo ztmavené. Vybírejte proto důkladně a vždy s ohledem na vaše vlasy. Šampony, kondicionéry a stylingové přípravky musí o vaše vlasy zároveň pečovat.Samotnou kapitolu péče o poškozené vlasy představují masky, vždy si masku jednou týdně udělejte. K dostání jsou i různé balzámy na vlasy, které se aplikují po každém mytí a nesmývají se. Tyto balzámy mohou ale vlasy zatěžovat a ty pak lehce plihnou. Zvolit si můžete i jinou než krémovou konzistenci, pokud máte vlasy hodně suché, nebojte se použít výživný olej nebo ošetřující kondicionér ve spreji, který se používá denně.

Důležitá je také správná výživa a pro silně poškozené vlasy je nutností, neboť zde je síla vlasových pomocníku slabá. Jestliže vám vlasy vypadávají a postrádají lesk, jezte okurky, mák, pijte denně mrkvovou šťávu, nesolte tolik a omezte sladké. Vlasům prospěje také vitamin B, hlavně B2 a B5. Pomůže vám i selen a zinek nebo speciální tablety na hustotu a objem vlasů.

Pro majitelky suchých a poškozených vlasů ještě tip pro domácí péči na závěr: smíchejte dvě lžíce olivového nebo slunečnicového oleje s jedním žloutkem a vmasírujte do pokožky a vlasů. Zabalte si vlasy do igelitu, omotejte ručníkem a nechte 20 minut působit. Tento trik používejte jednou týdně.

co nejvíc škodí vlasům

21. června 2007 v 13:08 | Cecilka |  jak o vlasy pečovat
K prevenci je vhodné používat speciální výrobky pro poškozené vlasy, protože běžný šampón neposkytne vlasům dostatečnou péči. Čím méně se vlasy zastřihují, tím častěji se jim třepí konečky, proto nezapomínejte na pravidelné zastřihávání. Po každém umytí používejte balzám nebo kondicionér a jednou týdně si dopřejte vlasovou masku.

Vlivy, které škodí vašim vlasům:

Barvení vlasů
Barvy na vlasy, ať už na použití doma nebo v salonu, jsou v dnešní době natolik kvalitní, že poškození vlasů je oproti výslednému efektu skutečně zanedbatelné. Jediné, co může vlasům uškodit, je nesprávný postup barvení a nedodržení doby působení, nikoli samotný přípravek.

Žehlení vlasů
Žehlení vlasů je zřejmě tou nejhorší činností způsobující poškození vlasů. Tento negativní vliv však můžete zmírnit používáním šetrných sprejů určených přímo na žehlení vlasů a hlavně kvalitní keramické žehličky s keramickým nebo teflonovým povrchem. Keramická úprava zajišťuje vysokou a rovnoměrnou teplotu bez žhavých bodů, které mohou poškodit vlasy a uzamyká vlhkost uvnitř vlasů, teflonová povrchová úprava chrání vlasy před poškozením díky svému nepřilnavému povrchu. Díky této vrstvě se vlasová žehlička lehce pohybuje po vlasech. Novinkou jsou i iontové žehličky, které nabízí při porovnání s klasickými přístroji extra ochranu vlasů a velmi omezují nebezpečí zničení vlasů.Fénování
Fénem můžete svým vlasům pěkně uškodit. Nesmíte se jím vlasů přímo dotýkat. Je nutné dodržovat vzdálenost mezi vysoušečem a hlavou nejméně deset centimetrů. Vždycky si také vybírejte co nejnižší tepelný stupeň a pokud můžete . To platí především o horkovzdušných kulmách, na něž se vlasy rovnou namotávají. Jako doplněk jsou ideální tužidla, která odolávají horkému vzduchu. Přesto by se fénování nemělo provádět každý den.
je fénujeme od kůže na hlavě ke konečkům. Fén držíme co nejdále od vlasů, minimálně patnáct centimetrů.

Stylingové přípravky
Tužidla a laky na vlasy můžete bez obav používat, pokud si je z vlasů každý večer vykartáčujete a tím pádem z nich odstraníte.

Mezi další činnosti, které našim vlasům škodí, patří nepravidelné zastřihování konečků, časté mytí vlasů, mráz, vítr, změny teplot, nešetrná vlasová kosmetika, trvalá, upínání vlasů do gumičky a podobně.

naplétání vlasů

21. června 2007 v 13:07 | Cecilka |  nové trendy
Nejen vy, ale i slavní lidé mají touhu a potřebu krásnějších vlasů. Naplétat se je nechávají například modelka Simona Krainová, zpěvačky Lucie Bílá či Dara Rolins a další. Nikdo nepozná rozdíl mezi umělými vlasy a těmi pravými a výsledek je pak dokonalý a krásný.

Vlasy si můžete nechat naplétat, například když máte ty své málo husté nebo chcete okamžitě dlouhé vlasy, na které byste jinak musela čekat nejméně několik let. Pokud totiž vlasy v průměru vyrostou 1 cm za měsíc, pak si jistě umíte spočítat, kolik let byste musela čekat, pokud máte vlasy úplně krátké. Jedinou nevýhodou naplétání vlasů je podstatně dražší pořízení než přirozený růst vlasů.

Při naplétání vám odbornice na vlasy mechanicky přidělá vlasy umělé, které s vaší pomocí a podle vašeho přání vybere a nabarví na takový odstín, který bude přesně ladit s vašimi vlasy. Pokud však budete mít jiné přání, může být samozřejmě klidně i jinak barevný.

Kadeřnice přidělá vlasy jen napletením, žádná lepidla ani jiné podpůrné materiály nepoužívá. Proto tedy i aplikace trvá poměrně dlouhou dobu okolo 5-8 hodin. Někdy může aplikace trvat i o malinko méně, záleží na počtu naplétaných vlasů a také na zručnosti kadeřnice. I podle toho se tedy dá vybírat salon.Avšak napletení vlasů není nesmrtelné. Vydrží 3-5 měsíců, přičemž se dá tato doba prodloužit opětovnou návštěvou salónu a znovu napletením umělých vlasů do vašich vlasů. Zhuštění vlasů je levnější než jejich prodloužení, avšak i tak musíte počítat s desetitisícovou částkou. Za zhuštění zaplatíte okolo 4-11 tisíc korun, za prodloužení od 10 do 20 tisíc korun. Samozřejmě záleží na výběru salonu, avšak za kvalitu jistě zaplatíte spíše více, není tedy dobré vybírat jen podle nejnižší ceny.

načechrejte vlasy fénem

21. června 2007 v 13:05 | Cecilka |  jak o vlasy pečovat
Dnes máme ve všem obrovskou možnost volby. Nic není jen funkční nebo jen stylové, vždy můžete mít obojí a ještě něco navrch. Ne vždy je to ale výhoda. Naopak, vybírání toho nejvíce vhodného je často časově náročné a v závěru ne pokaždé úspěšné. Co se týče fénů, vybrala jsem je za vás a pro vás, zúžila možnost volby a navrhla různé druhy. Konečný výběr je na každém. První, čím byste se při koupi nového fénu měla řídit, je jeho použití. Samozřejmě, že by měl vysušit vaše vlasy, ale měl by je i ochránit před poškozením horkým vzduchem? A jde to vůbec? Nebo toužíte hlavně po tom, aby byly suché co nejrychleji a na ostatní kašlete? Chcete pomocí fénu vlasy tvarovat? Cestujete? I do zahraničí? Máte problémy s kudrnacením vlasů?

Většina fénů má dvě nastavitelné rychlosti a stejný počet nastavitelných teplot, i když existují i fény se třemi a čtyřmi možnými teplotami a rychlostmi. Novinka, kterou fény dob minulých neoplývají je systém Power protect pro šetrné vysoušení vlasů při 57 stupních Celsia.

Pokud je vaší prioritou rychlost a hladkost, zvolte fén s iontovou technologií. Jak funguje? Záporné ionty způsobují, že se velké kapky vody na vlasech rozpadají na menší. Když jsou kapky menší, vstřebává se víc vody a vlasy se rychleji usuší. Přitom je také dodáváno více vody vlasovým váčkům,což má ochranný a vyhlazovací účinek. Od hladkého povrchu se odráží více světla, takže vlasy pak vypadají lesklejší. Tato technologie také pomáhá redukovat kudrnacení a statický náboj ve vlasech. Můžete také zvolit fén s technologií Jet turbo boost pro extra rychlé vysoušení.Jestli chcete vlasy při foukání také tvarovat, pořiďte si fén s hubicí pro vysoušení a tvarování vlasů. Pomáhá směrovat vzduch při formování účesu kartáčem. Profesionální kadeřnice používají zásadně tento typ fénů. Hodit se vám bude fixace účesu chladným vzduchem, stejně jako ondulační tryska pro formování a styling účesu. Cestovatelky a cestovatelé jistě ocení cestovní fén na vlasy. Je menší než fén pro domácí použití, má sklopnou rukojeť, takže vám ušetří místo ve vašem zavazadle a často se prodává i s cestovním pouzdrem, do kterého ho bezpečně uložíte. Vybírejte podle váhy a velikosti, ideální je co nejmenší. Pokud cestujete do zahraničí, kupte si fén s duálním napětím nebo adaptér. Délka síťové šňůry je obvykle 1,8 metrů, což by vám pro úpravu vlasů v koupelně mělo stačit.

A další drobnosti, které vám zpříjemní práci: centrální vypínač pro snadné používání praváků i leváků, závěsné oko pro snadné uložení, pojistka proti přehřátí, ochrana proti zanesení filtru nebo ochrana proti nasátí vlasů, to v případě, že si na svých vlasech zakládáte. Nezapomeňte také, že si můžete vybrat barvu, tvar a velikost přesně podle vašich představ. Cena fénů začíná na dvou, třech stovkách a dokáže se vyšplhat až na 2 000 Kč, většina jich ale stojí kolem 500 Kč.

Nové kosmetické přípravky pro pány

21. června 2007 v 12:59 | Cecilka |  vlasová kosmetika
Předtím, než se rozhodnete pro nový účes nebo jen jednoduše změnit nynější look, je dobré se vědět, jaký typ vlasů vlastně máte. Pro různé typy vlasů se hodí různé přípravky. Každý přípravek vytváří jiný efekt. Objevte, který stylingový přípravek je ten nejlepší pro vás. Měl by to být tem který vám dopomůže k vysněnému looku.

Šampony

Šampon je navržen tak, aby odstranil odumřelé buňky a přebytečný maz. Nejdříve je nutné uvědomit si, jaký typ vlasů máte. Jsou normální, suché, jemné, mastné? Jsou něco mezi? Podle toho si by jste si měli vybrat váš šampon.

Kondicionéry

Kondicionéry chrání vaše vlasy od horka při fénování a další úpravě, která poškozuje vlasy. Také zmírňuje tření vlasu při česání a tím jeho lámání a poškozování. Čím déle na vlasech ho necháte, tím lépe se dostane ke kořínkům, kde může působit delší dobu. Ale velice důležité je ho dobře smýt. Stejně tak jako šampon je i kondicionér přesně určen pro jiný typ vlasů. Stačí si jen vybrat podle svého. Na suché a normální vlasy se může kondicionér dávat společně při každém mytí, u mastnějších vlasů stačí jen dvakrát do měsíce. Můžete jej použít jako doplněk k šamponu stejné značky a řady, docílíte tak lepšího efektu.Pěna na vlasy

Výborně se hodí na každý typ vlasů a každou délku, docílí prakticky každého požadovaného účesu. Když ji použijete na mokré vlasy, tak vytvoří hladký wet look s leskem. Když ji vetřete do suchých vlasů, tak pomůže zafixovat, zpevnit a držet tvar. Pěna může být velice dobrým pomocníkem pro muže s jemnými vlasy, přidá jim na objemu a vytvoří přirozený vzhled. Pěnu na vlasy můžete klidně zařadit do každodenní péče o vaše vlasy. Pěna dovoluje několikrát předělat účes během dne bez pocitu ulepených vlasů. Kvalitnější pěny jsou dražší a pro ty, kteří potřebují, aby účes dostatečně držel, je nutné použít i lak na vlasy.

Gel

Gel je ten nejúčinnější přípravek, který drží vlasy pevně na místě. Může být použit na tvarování a vytváření technik, jako modelování těch nejbláznivějších kreací. Gely dobré kvality zároveň zvláčňují vlasy po mnoho dní. Určitě se vyvarujte použití gelů s obsahem alkoholu, ty totiž vlasy naopak vysušují a ničí. Také mají tendenci vysušovat pokožku a tím podporovat vznik lupů. Jeho výrazným plusem je, že ,,zacementuje" vaše vlasy po dobu několika hodin. Naopak mínusem je pocit ulepených rukou a pokud to přeženete, budete vypadat celý den jako mokrá myš.Pomáda

Většina pomád kombinuje složky stylingové, lesku a zlepšení textury vlasy. Nejlépe pracuje na krátkých a středně dlouhých vlasech. Použijte na zpevnění, vytvarování a podtrhnutí vašeho osobního stylu. Pomáda napomáhá k vytvoření přírodního vhledu a je vhodná na stylové, módní sestřihy a rozcuchaný vzhled. Při použití stačí jen malé množství k docílení perfektní textury vlasu. Když je naneseno větší množství, můžete vypadat až mastně.

Lak na vlasy

Může být použit jako formující přípravek, když je nastříkán na mokré vlasy, nebo až ke konečné fixaci účesu. Vlasy budou vypadat silnější a s leskem. Většina sprejů obsahuje UV filtr, který je chrání před sluncem. Skvěle se hodí k dokončení účesu a maximálnímu zpevnění. Dejte si ale pozor na pronikavou vůni, aby se nemísil a s vašim parfémem.

Pamatujte, že abyste našel správný stylingový produkt, je nutné, aby neobsahoval alkohol, měl UV ochranu a zvláčňující účinky. Vůbec se nemusíte bát vyzkoušet nějaký nový přípravek a experimentovat.

Ohromte vodopádem skvělích kudrlin

21. června 2007 v 12:05 | Cecilka |  nové trendy
Vlny a kudrny jsou opravdu velmi atraktivní, a právě proto nikdy nevyjdou z módy. Obzvláště pěkně vypadají na dlouhých vlasech jakékoliv barvy. Nejde o nijak složitý účes, je ovšem třeba dodržovat pár zásad. Neocenitelným pomocníkem je kulma. Je ovšem vhodné použít předem na vlasy ochranný přípravek proti nadměrnému působení tepla. Vlasy musí být suché, jinak se vlnek nedočkáte. Při kulmování si dejte pozor na partie kolem obličeje. Horkou násadou se můžete lehce popálit.

Dobrou práci odvede i kulatý kartáč. Je ovšem třeba větší zručnosti a trpělivosti při foukání partií na krku. Poproste proto o pomoc kamarádku, ať je výsledný efekt dokonalý. Poslední možností, jak vytvořit vlnitý účes, jsou natáčky. Jejich nespornou výhodou je variabilní velikost. I materiál je velmi různorodý, můžete si vybrat pěnové, umělohmotné, dřevěné i kovové. A jak postupovat ? Důkladně si umyjte vlasy a použijte kondicionér.Vlasy vysušte ručníkem. Poté vetřete kapku pěnového tužidla o velikosti vlašského ořechu (záleží na délce vlasů). Jednotlivé pramínky natočte na natáčky. Postupujte směrem od temene k týlu. Fénem vysušte přebytečnou vlhkost a poté nechte vlasy doschnout asi hodinku "na vzduchu". Opatrně sundávejte natáčky jednu po druhé. Vlasy nečešte hřebenem, ať se nezničí vytvořené vlny! Pouze je lehce upravte a ve finále přelakujte. Nehte je volně splývat, nebo použijte štrasový hřebínek, kterým vytvoříte elegantnější verzi tohoto účesu. Kudrny jsou velmi populární i u hereček a zpěvaček. Oblíbila si je zejména: Eva Longoria, Teri Hatcher, Charlieze Theron a Paris Hilton.

permanentní styling

21. června 2007 v 12:04 | Cecilka |  vlasové přípravky
adeřnictvích používá permanentní styling řady Wellastrate. Tato řada zahrnuje variantu Mild (jemná) a Intense(intenzivní).

Jako první krok celé procedury kadeřník použije krémové předošetření, tzv. Prep Cream, jež ochraňuje vlasy a následné nanášení zarovnávacího krému je díky jeho konzistenci přesnější, neoplachuje se. Hned po aplikaci Prep Creamu se nanáší buďto narovnávací krém pro barvené, zesvětlené a namáhané vlasy - varianta Mild nebo krém pro normální až těžce narovnatelné vlasy - varianta Intense. Doba působení je 5-25 minut, závisí na kvalitě a struktuře vlasů. Po opláchnutí zarovnávacího krému z vlasů je na vlasy nanesen ochranný sprej a vlasy jsou vysušeny fénem. Poté se suché vlasy žehlí pramen po prameni. Pak se do vlasů nanáší emulze, jež zajišťuje, že vlasy zůstanou v narovnaném stavu. Nechá se 10 minut působit,vlasy se pročešou do rovna a emulze se opláchne šamponem.Wellastrate umožňuje provést tónování vlasů semi-permanentní barvou přímo během procesu narovnávání: do aplikátoru se přimíchá emulze a barva "Colour Touch" v poměru 2:1 a aplikujeme pramen po prameni. Nakonec se použije krémové prošetření , které neutralizuje zbytky peroxidů a prodlužuje trvanlivost narovnání. Nanáší se na vlasy umyté šamponem a nechá se tři minuty působit. Poté se důkladně opláchne. Účes se samozřejmě opět vyfouká a nabude konečného tvaru. A pak stačí jen vyjít do ulic a užívat si šik účesu, který vám bez nějakých úprav nějaký ten měsíc vydrží.

culík? stále bije na poplach :c)

21. června 2007 v 12:03 | Cecilka |  nové trendy
Vysoko posazený culík vyžaduje perfektně uhlazené vlasy. Naneste na spánky trochu zpevňovacího gelu a prsty promněte pramínky kolem uší. Celý účes "zasponkujte". Pokud máte mastné vlasy, culík vám pomůže je trošku zamaskovat a otravné mytí vlasů můžete odložit na zítřek. Počítejte ale s náročnějším rozčesáváním. Gel totiž vlasy bytelně zpevní.

Culík se objevil na přehlídce Stelly McCartney, Dolce&Gabbany, Valentina , Marca Jacobse i Soni Rykiel. Modelky byly naprosto lehce nalíčené a lehce si vykračovaly v honosných róbách. Nikdo se nepozastavoval na odstátýma ušima jedné z nich. Ano, to je jediná stinná stránka culíku - vyniknou i vaše případné nedostatky v podobě odstátých uší, vysokého čela či ošklivého znamínka.

Pokud máte vlasy samou kudrnu, nemusíte se culíku vzdát. Nevyčesávejte si ho vysoko, ale sepněte v úrovni krku. Nemusíte si gumičku "omotávat" tolikrát jako ženy s rovnými vlasy, a váš účes bude vypadat vždy vzdušně a bohatě.Sponka či gumička mohou culík "povýšit" do vyšších kruhů. Obyčejná látková je vhodná na sport, a naopak štrasová z vás udělá dámu. Pohrát si můžete i s kontrastem barvy vlasů a sponky. Pěknou kombinaci představuje blond a světle modrá, rezavá a zelená či černá a růžová.

Majitelky vysokého čela nemusí smutnit. Culík bude slušet i jim. Profesionální kadeřníci doporučují v těchto případech hustou ofinu, která čelo perfektně schová. Podle tvaru obličeje zvolte i její délku. Nezapomeňte ovšem, že ta krátká "Natálie Oreiro" je již pasé.

Perfektní culík Vám budou všichni závidět, jejich výraz má blondýna na jedné z našich fotografií.

krepování vlasů?Proč ne?jsou stále IN!

21. června 2007 v 12:02 | Cecilka |  nové trendy
Co je to krepování? Jedná se o jeden z mnoha způsobů úpravy vlasů. Výhodou je, že nakrepování vlasů je pouze dočasnou záležitostí, a tak je vhodná pro zpestření např. na ples, večírek, či jakoukoliv jinou příležitost, při které chcete trošku vyniknout, zaujmout nebo prostě jen toužíte po změně. Po umytí se pak vlasy opět vrátí do původní podoby.

Ke krepování není zapotřebí ani chemie ani nůžek, postačí malá "kouzelná věcička" - krepovací žehlička, její zapojení do zásuvky a snad ještě troška fantazie. Princip krepování je stejný jako u kulmování.

Teplý vzduch zahřeje vlasy, které jsou pak více poddajné a snadno tvarovatelné. Před krepováním musí ale být vlasy naprosto suché!

Ideální tvar obličeje pro krepování vlasů je malý a oválný, ale vše je samozřejmě individuální, a navíc lze provádět krepování jen částečné, které se může hodit k jakémukoliv tvaru obličeje. Pokud si nejste jista, zda vám bude krepování slušet, zkuste si na noc uplést drobné copánky. Ráno po jejich rozpletení docílíte podobného efektu jako u krepovačky (ale samozřejmě vám to zabere mnohem více práce, a také času - je třeba nechat copánky přes noc). Za zkoušku nic nedáte, a když se to náhodou nepovede, umýt si vlasy a vlnky odstranit můžete kdykoliv. Sice přijde vaše večerní práce a snaha vniveč, ale je to pořád lepší, než koupit krepovací žehličku a pak zjistit, že to byly vyhozené peníze, protože vám vlnky nesluší.

Pokud jste ale došly k závěru, že jsou pro vás naopak tím pravým, je určitě dobré si krepovačku koupit, protože práce s ní je jednodušší, zabírá méně času, a především textury vlasů jsou mnohem výraznější a také déle vydrží. Za cenu okolo pouhých 500 korun si dnes můžete pořídit multifunkční žehličku i s výměnnými tvarovacími vložkami na krepování, vlnění i narovnávání vlasů. A s takovým arzenálem se dá experimentovat třeba roky. Rozhodně by se ale neměly krepovat vlasy poškozené, neboť horký vzduch samozřejmě vlasy namáhá a mohl by je tak ještě více poškodit. Proto není ani vhodné krepovat si vlasy příliš často.

Krepovací technika je vhodná především pro mladé, neboť je lehce bláznivá, veselá, hravá a především tvůrčí. Fantazii se zde meze nekladou.

skoncujte již provždy s mastícími se vlasy!

21. června 2007 v 12:00 | Cecilka |  jak o vlasy pečovat
Každé ráno vstáváte s krásnými, lehkými vlasy, ale během dne se bohužel vaše ranní chlouba mění v noční můru a nevíte, jak jen vše zamaskovat? Pokud patříte mezi ty, kterým příroda bohužel nadělila více se mastící vlasy, nedá se dělat nic jiného, než se tomu holt přizpůsobit.

Začít byste měla především střihem. Krásné dlouhé kadeře si s vaším handicapem prostě dovolit nemůžete.

Je třeba volit spíše kratší sestřihy, které se snadno a rychle umývají. Nejlepší volbou jsou vzdušné účesy, díky kterým vlasy nejsou zplihlé a tudíž se ani tolik nemastí. Redukovat tvorbu mazu napomáhá i barvení či slabá trvalá. Světlejší barva vlasů pak dělá účes napohled objemnější a odvádí pozornost od případného mastného lesku.

Pokud si myslíte, že se mastných vlysů zbavíte tím, že je budete mýt co nejčastěji, musím vás vyvést z omylu. Neustálé mytí není zrovna nejlepším receptem. Narušuje totiž kyselý ochranný obal a chybějící tukové látky se produkují daleko rychleji. Pro mastný typ vlasů je vhodné použít šampony s neutrálním nebo kyselým pH. Při mytí je také třeba dbát na jemné zacházení, šampon vtírat zlehka do vlasů, vlasy s šamponem nedrbat a při oplachování nepoužívat horkou vodu - to vše dráždí vlasovou pokožku a aktivuje mazové žlázky. Nejvhodnější je pak lehký kondicionér, který se neoplachuje, a jenž udrží vlasy vzdušné a lehké.

Po umytí je nejlepší nechat vlasy volně proschnout. Rozhodně není vhodné drhnout vlasy froté ručníkem či používat hrubé kovové kartáče, tím se jen opět podráždí mazové žlázky. Vhodné jsou hřebeny z přírodního materiálu a se zaoblenými zuby. Dobré kartáče nesmí v žádném případě škrábat. Ještě vhodnější než kartáče jsou pak obyčejné hřebeny s řídkými zuby. Důležitá je zásada - kartáč umýváme zároveň s vlasy, jinak se okamžitě dostanou zpátky do čerstvě umytých vlasů tuky a nečistoty.

Může však nastat i situace, kdy prostě není na mytí vlasů čas, ale nutně potřebujete, aby vypadaly skvěle. Není třeba si pořizovat žádnou paruku! Právě pro tyto případy existuje takzvaný "suchý šampon". Ve skutečnosti nejde o šampon, ale vlastně o pudr, který z vlasů jednoduše vysaje všechny tuky. Slabou vrstvu naneseme nebo nasypeme na vlasy a pokožku, lehce vmasírujeme a vyčešeme. Účes je pak sice mírně matný, ale vypadá rozhodně lépe než mastný.

Kvalitu vlasů můžete změnit, pokud přizpůsobíte svůj životní styl. Dodržování zásad správné životosprávy prospívá nejen zdraví organismu, ale také růstu zdravých a krásných vlasů. Důležitá je také úprava stravy - je potřebné omezit příjem tuků, soli, koření a cukru. Na vlasy blahodárně působí pohyb na čerstvém vzduchu, dostatečný příjem vitaminu B6 a vitaminů A a E, které jsou důležité pro růst zdravých vlasů.

účesy podle znamení

21. června 2007 v 11:58 | Cecilka |  účes podle horoskopu
KOZOROH (22. 12. - 20. 01.)

Ženy narozené ve znamení kozoroha bývají opravdové dámy. Mají neobyčejný šarm a vynikají výbornými způsoby. Možná ale působí na první pohled poněkud vážně, konzervativně a nepřístupně. Neznají spontánnost. I jejich účes by proto měl být pečlivě střižený a vždy upravený. Nehodí se k nim žádné módní výstřelky ani barevné experimenty. Pokud mají již svůj léty ověřený účes, měly by se ho držet.

Tip: dobrý kadeřník a kvalitní stylingové produkty jsou pro kozorožky základ.


VODNÁŘ (21. 01. - 19. 02.)

Ženy vodnářky milují vše nové a originální. Jsou velmi otevřené a tolerantní. Chtějí změnit svět, ale chybí jim k tomu trpělivost. Svoboda je pro ně nade vše. Módní trendy a výstřelky jsou tu právě pro ženy narozené v tomto znamení. Potřebují se lišit od ostatních. Rády experimentují s barvami i střihy. Jednou dlouhé, podruhé krátké vlasy. Jednou vlasy přirozené, podruhé třeba růžové. Být účesovým chameleonem vodnářkám sedí.

Tip: vodnářky, nezapomínejte dopřát svým vlasům pravidelnou vlasovou masku či regenerační kúru.


RYBY (20. 02. - 20. 03.)

Ryby jsou nejženštější ze všech znamení. Jsou velice citlivé, vnímavé a nesobecké. Slabinou ryb je přílišná důvěřivost. K rybám se hodí vše, co dokáže vyjádřit jejich ženskost. Ideální jsou pro ně tedy účesy z dlouhých vlasů, které by měly nosit rozpuštěné. Žádné přísné drdoly a hladké culíky. Moc jim také budou slušet vlny. Službu rybám prokážou i nejrůznější ozdobné gumičky, spony a stuhy do vlasů.

Tip: na své dlouhé vlasy by měly ryby používat kvalitní kondicionér při každém mytí.


BERAN (21. 03. - 20. 04.)

Ženy narozené ve znamení berana jsou vždy samy za sebe. Jsou přesvědčeny o své jedinečnosti a průbojnosti, proto k sobě nepotřebují nikoho, kdo by jim pomáhal a posluhoval. Většinu věcí ale ženy narozené v tomto znamení prosazují vůlí a cit v jejich případě zůstává stranou. Slušet jim bude originální účes, který podtrhne jejich výjimečnost. Například výrazná hustá ofina, asymetrický střih nebo elegantní hladké mikádo. Sluší jim ale i nejrůznější pokrývky hlavy.

Tip: základem účesu u znamení berana by měl být precizní střih.


BÝK (21. 04. - 21. 05.)

Býci jsou otevření a poctiví. Každá žena narozená v tomto znamení je silná žena. Nedisponuje typickými ženskými vlastnostmi jako je ukňouranost, náladovost či přecitlivělost. Užívá si života plnými doušky a je velmi vnímavá, co se týče vůní, barev a zvuků. Účes ženy narozené v tomto znamení by měl být hlavně barevný. Melíry tón v tónu či přirozená barevnost založená na několika odstínech téže barvy je pro ženy narozené ve znamení býka to pravé.

Tip: ženy narozené v býku jistě ocení přírodní a přirozeně vonící vlasovou kosmetiku.


BLÍŽENCI (22. 05. - 21. 06.)

Blíženkyně jsou bystré i náladové, cynické i roztomilé. Záleží, které "já" se v nich momentálně projeví. Jejich mysl neustále cestuje a maličkosti (pořádek či zodpovědnost) je nezajímají. Často používají ruce, kterými obvykle i mimoděk zabloudí do vlasů. Potřebují tedy nadýchané objemné účesy, které by si mohly neustále načechrávat. Hodí se pro ně takový účes, který stačí ráno prohrábnout a jít.

Tip: účes ve stylu: ráno jsem vstala a šla, je velmi moderní, z vlasových přípravků by měly blíženkyně volit ty na objem a rychle se mastící vlasy.


RAK (22. 06. - 23. 07.)

Nálada žen narozených ve znamení raka je proměnlivější než počasí. Pod svým krunýřem skrývají jemnost, nesmělost a velkou citlivost. Jen málokdy se svěřují a často v sobě dusí mnoho zábran. Nálady žen račic jsou tak nevyzpytatelné, že pro ně bude ideální jednoduchý, neutrální střih v polodlouhé délce. Když budou chtít, nechají vlasy rozpuštěné, jindy je stáhnou do culíku, pak si zase vytvoří vlny.

Tip: kvalitní vlasové přípravky na normální vlasy jsou pro račice nutností.


LEV (24. 07. - 23. 08.)

Lvice se narodily, aby vládly a diktovaly. Za každých okolností touží být středem pozornosti. Milují luxus a peníze. Zároveň jsou ale velmi velkorysé. Slušet jim bude zlatá nebo zlatooranžová barva a proto by jejich vlasy měly být v odstínech blond od platinové až po medovou. Jejich vlasy tak bude zářit jako hříva pravé lvice.

Tip: pro lvice jsou ideální přípravky na blond vlasy, které z nich udělají zlatovlásky.


PANNA (24. 08. - 23. 09.)

Panny působí jako zakřiknuté stydlivky a je fakt, že žijí slušný život bez výstřelků. Páteř však mají z ocele. Srdcem jsou totiž velké bojovnice. Milují praktické oblečení a mají velký smysl pro detail. Stejné je to, i co se týče jejich vlasů. Praktický účes, který bude skvěle vypadat ráno po cvičení jógy, přes den v kanceláři i na romantické večeři ve dvou, je pro ně základem.

Tip: účes panny pomůže udržet tam, kde má být kvalitní lak na vlasy s pečujícími složkami.


VÁHY (24. 09. - 23. 10.)

Váhy jsou na první pohled velmi harmonické bytosti. Často ale u nich dobromyslnost vystřídá urážlivost. Váhy potřebují citlivé a opatrné zacházení, jejich vnitřní rovnováha je totiž velice křehká. Váhy se často nemohou rozhodnout. Vzhled je pro ženy narozené ve váhách velice důležitý. Jejich účes musí být dokonalý do posledního detailu a také z nich musí vytvořit svůdnou krásku. Váhám sluší vyčesané vlasy, drdoly a hladké stažené vlasy, které dají vyniknout jemnému obličeji a šíji.

Tip: vysoce fixační stylingové přípravky a nejrůznější vlasové potřeby jsou pro váhy nepostradatelné.


ŠTÍR (24. 10. - 22. 11.)

Ženy narozené ve znamení štíra jsou přitažlivé, hrdé a dokonale sebevědomé. Osobní kouzlo by mohly prodávat. Upřímnost štírek a jejich přímočarost snesou jen ti nejsilnější. Ženy narozené ve štíru vypadají sexy úplně ve všem, nemusí tedy používat žádné ženské triky a zbraně. Sexapeal z nich přímo čiší, ať mají vlasy krátké, dlouhé nebo jsou třeba holohlavé. Mohou však vyzkoušet nejrůznější paruky, které jim dodají na tajemnosti.

Tip: určitě by štírky měly experimentovat s přirozeně vypadajícími parukami.


STŘELEC (23. 11. - 21. 12.)

Střelkyně trpí vnitřním neklidem, který je nutí neustále něco dělat. Často na ostatní působí jako dítě radující se z každé maličkosti. Nedokážou lhát ani předstírat. Jejich účes by měl vyhovovat jejich životnímu tempu. Střelkyně své vlasy často zanedbávají a nosí stále ten samý účes. Nesnáší mytí a česání vlasů, které je obtěžuje. Často mají dlouhé vlasy, protože návštěva kadeřníka je podle nich zbytečná. Styl nestyl jim ale sedí a působí v něm přirozeně, jen nad tou péčí by se měly zamyslet.

Tip: střelkyně by při mytí v žádném případě neměly vynechávat kondicionér, hodí se pro ně přípravky 2v1.

chce to citlivý přístup!

16. června 2007 v 14:07 | Cecilka |  jak o vlasy pečovat
Poškození vlasů v podobě lámání,slábnutí či třepení je většinou záležitostí nešetrné úpravy nebo nevhodné péče.Tak třeba,pokud je po mytí silou rozčesáváte,mohou se velmi snadno zlomit!Nesvětší jim ani tupírování.Dlaší záležitostí je odbarvování a trvalá ondulace.Pokud tyto procedury podstupujete příliš často a neodborně,vlas postupně zeslábne a zlomí se!Na fénování horkým vzduchem(120-180°C)raději rovnou zapomeňte!Nechte si je buď volně uschnout nebo je vyfoukejte pouze na nízkým teplotním stupňem.
Co s roztřepenými konečky?Jednoduše je ustřihněte.Nebo jim předcházejte pravidelným používáním speciáních výživných přípravků.
Stále mezi lidmi panuje mýtus,že stříháním vlasy porostou rychleji a zesílí!NENÍ to pravda!Je již geneticky dané,kolik vlasů budete mít,a jak Vám porostou!A co pro své vlasy ještě udělat?Kromě používání kvalitních šampónů,masek,kondicionérů a zábalů je vhodné taky vlas vyživovat ze vnitř a to zdravou stravou!Vlasová pokožka a vlas samotný potřebují pravidelnou dávku železa,zinku,vitamínů B a C.Tyto pomocníky najdete v mořských plodech,bramborách a citrusech.Důležité jsou i aminokyseliny.Ty jsou obsaženy hlavně v mléčných výrobcích.A na léto si nezapomeňte pořídt speciální produkty s UVA i UVB ochranou!

nejčastejší otázky a odpovědi LUPY

16. června 2007 v 13:54 | Cecilka |  lupy
Sněží..Máte ten pocit,když se češete?

Co to jsou lupy?
Vlasová pokožka je vysušená a loupe se-tím vznikají lupy,ale také jsou lupy mrtvé buňky kůže,které se dolupují v nadměrném množství.

Jaký přípravky na lupy používat?
Jelikož jsou lupy suchá odlupující se pokožka,je vhodné používat hydratační a pro citlivou pokožku vlasové přípravky!Nejčastější prověřenou značkou pro lupy jsou:
BC Bonacure,Schwarzkopf Professional,Kerium la Roche-Posay,Remove Shampeeling,Wella SP,Nizoral,Weleda!

Jak lupy vznikají?
Může to být různými činiteli a to nejen špatná volba přípravků,ale i nedostatek minarálů a vitamínů či nějaké zdravotní potíže.A faktem zůstává,že odstranit je,není zrovna jednoduché!

Lupy jsouv horším stádiu?
Jde většinou o vážnější kožní onemocnění,které vyžaduje dlouhodobou léčbu.Nejvyším stupněm lupivosti je takzvaná seboroická dermatitida,která se projevuje masivní tvorbou lupů nejen ve vlasové pokožce,ale i v oblasti obočí a na dalších místech tváře.Kůže je na postižených místech zarudlá,svědí a tvoří se na ní krusty(strupy).
Zde Vám nepomůže nic než odborná léčba pod dohledem dermatologa nebo trichologa.

Co dělat,když jsou lupy?

Každopádně najít vhodný přípravek na lupy a pravidelně ho používat.Lze jej sehnat i v lékárnách.Odstranění lupů je na velmi dlouhou dobu a chce to mít trpělivost!
Jinak také doporučuji vyvarovat se stahování vlasů do culíků či drdolů,neboť pokožce světší spíše vzdušnost.

Lze vlasy nabarvit,když jsou lupy?
Novou barvu si na vlasy klidně dopřejte,je však ale nutné postupovat s maximální péčí a raději zajít za profesionálem,protože pokožka je citlivější než normálně.Vlasové kůry a stylingové přípravky používejte ale v rozumné míře!

Letošní trendy účesy

16. června 2007 v 13:22 | Cecilka |  nové trendy
Dámský účesy:
Dnes mezi nejmodernější účesy patří hnědé dlouhé vlasy s pony ofinou (ofina střižená do rovna).Na toto léto jsou vhodné druhy melírování tón v tónu!
(třeba hnědá barva a v ní o tón světlí nebo tmaví melírek) a melíry s výraznou barvou
(nejžádanější je fialová,oranžová,purpurově červená,růžová,modrá..).
Vlasy hodně sestříhané a rovné nebo kudrnatého tvaru!Poslední dobou jsou nejvíce IN extravagantní účesy!
Do nichž se zahrnuje třeba nejoblíbenější střich,jedna strana
velmi krátká a druhá strana delší!Ofina je v tomto případě střižená na šikmo!Perfektní
je kombinace mnoho barevných melírů!

Pánský účesy:
Jsou nejmodernější účesy z polodlouhých vlasů,do nichž se přidávají melíry bílé barvy
či fialové a možno i kombinovat!Vlasy česané na patku,sestříhaného a rozcuchaného či střapatého typu.Jsou moderní i stále klasicky ostříhané vlasy na výtrat či klasiku!
(na krku a boční strany vystříhané strojkem)s promelírovaným hořejškem a gelovaným na číro a dalším moderním účesem jsou vlasy krátké a v zadu přecházejí do delšího růstu vlasu.U tohotu typu střihu neni vhodné vlasy melírovat!

K čemu společenský účes?

16. června 2007 v 12:58 | Cecilka |  společenské účesy
Společenské účesy se dělají na plesy,svatby,do divadla,na promoce,maškarní plesy a podobně.Jsou buďto jednoduchého typu,nebo složitého!Lze je použít i s ozdobou či bez!
Kadeřnice musí vědět,do jaké společnosti musí být účes vhoden a hlavně jaké šaty budete mít,aby věděla,jaký druh ozdoby a barvu do vlasů přidat!Pokud jsou šaty hodně zdobené a nápadité,účes musí být jednoduchý aby nositelkyně nevypadala příliš přeplácaně!Účesy se dělají různými způsoby a to buď z culíku nebo z rozpuštěných vlasů.Nejčastěji se vyčesávají drdoly!
Rozeznáváme také tři druhy účesů,a to:
Společenský účes:
Tento účes je vhodný pro velké slavnostní příležitosti.Používají se u něho ozdoby,které muhou překrývat maximálně vlasy do 1/3 hlavy.Lze použít ondulační železo(kulmu)či žehličku.A vycházejí z denního účesu,na který je zákaznice zvyklá.Tento účes je vhodný právě na plesy,svatby a pod.
Koktejlový účes:
Tento účes zase slouží k menším slavnostním příležitostem.Může být doplněn drobnými zdobícími prvky v souladu s oděvem.Tento účes je vhodný právě na promoce,do divadla a pod.
Dení účes:
Tento účes je nejklasitičtějším.Patří sem ostříhání do moderního střihu a pak pomocí fénem vyfoukáním do výchozího účesu!Tyto účesy se provádí bez ozdoby a jsou pro denní nošení či důležité jednání a schůzky!

co to trvalá preparace je?

16. června 2007 v 12:35 | Cecilka |  vše o trvalé ondulaci
Co je to vůbec trvalá preparace(ondulace)?
Nejlepším způsobem Vám to vysvětlit nebo alespoň přiblížim tak,
že když se podíváte na babičky,který mají kudrlinky na hlavě
a každý měsíc vypláznou v kadeřnictví 400 stovky za tuto nesmyslnost,
než aby Vám dali na nějaké potřebnější věci :c)
Kdepak,dovedete si vaší babičku představit bez této pomocné věci k objemu?Asi by vypadala jako zmoklá slepice. :) Trvalá se provádí hlavně pro objem a taky pro lepší upravitelnost vlasů!Dneska se dělá často trvalá i na dlouhých vlasech mladých dívek či žen,kdy jsou nespokojeny ať už se splyhlími vlasy a kudrlinky jsou prostě IN!
Trvalou sice docela dost narušíte vlas,ale dáte ho vpodstatě zase do kupy,pokud budete používat vhodné přípravky!Musim Vás upozornit,že vlasy odrostlé budou zase rovné!
Jinak dnes lze udělat vlasy hodně vlnitými s či jen náznakem pro vlnitost!